Z tego co piszesz nie wygląda to na umowę o dzieło.
Definicja umowy o dzieło:
- Przepis prawny:
Art. 627. Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia.
W związku z czym jeżeli twoja praca nie polega na odniesieniu pewnego określonego skutku to nie można w tym wypadku mówić o zawarciu umowy o dzieło.Ten stosunek odpowiada bardziej umowie o świadczenie usług do której stosuje się przepisy o zleceniu.
- Przepis prawny:
Art. 750. Do umów o świadczenie usług, które nie są uregulowane innymi przepisami, stosuje się odpowiednio przepisy o zleceniu.
W takim wypadku możliwości wypowiedzenia jeżeli nie zastrzeżono inaczej prezentują się następująco:
- Przepis prawny:
Art. 746. § 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.
§ 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.
§ 3. Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.
Dla porządk podam tylko, że cytowane przepisy pochodzą z kodeksu cywilnego.