Jedna ze storn nie chce wywiązać się ze swojej części umowy! Co zrobić ? - Forum Prawne

 

Jedna ze storn nie chce wywiązać się ze swojej części umowy! Co zrobić ?

Dzień Dobry! Mam problem. Jestem członkiem organizacji studenckiej, która organizowała akcję z okazji "Dnia Kobiet", byłem jej koordynatorem. Jedną z nagród podczas akcji miała być profesjonalna sesja zdjęciowa warta kilkaset złotych. Nagrodę miał nam ufundować ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
21-03-2012, 12:45  
Marcin S
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Jedna ze storn nie chce wywiązać się ze swojej części umowy! Co zrobić ?

Dzień Dobry!

Mam problem. Jestem członkiem organizacji studenckiej, która organizowała akcję z okazji "Dnia Kobiet", byłem jej koordynatorem.
Jedną z nagród podczas akcji miała być profesjonalna sesja zdjęciowa warta kilkaset złotych. Nagrodę miał nam ufundować portal zajmujący się tematyką kobiecą.
Wynegocjowałem z właścicielką tego portalu, że ona zorganizuje dla nas tą sesję w zamian za pakiet świadczeń marketingowych (logotyp na plakacie, informacje na naszych wydarzenia na fb, na naszej stornie internetowej, reklama na stornie uczelni, reklama w radiu itd).
Dodatkowo zaproponowała mi, by uczestniczki konkursu, w którym nagrodą miała być ta sesja zapisywały się do niego za pośrednictwem formularza na jej portalu, na co się zgodziłem.
Oprócz tego przyjmowaliśmy zapisy w trakcie Dnia Kobiet, na wydrukowane formularze. (z tego właścicielka portalu mogła nie zdawać sobie sprawy)
Konkurs wygrała osoba zapisana na wydrukowany formularz (nie za pośrednictwem jej strony)

Właścicielka portalu uznała, iż skoro zwyciężczyni nie zapisała się za pośrednictwem jej portalu, to powinna zostać zdyskwalifikowana, a my złamaliśmy regulamin konkursu (którego de facto nie było - nie podpisaliśmy żadnego regulaminu, jedynie zaakceptowałem jej pomysł) i w związku z tym ona nie wykona dla nas bezpłatnie sesji (do czego się zobowiązała)

NASZA ORGANIZACJA WYKONAŁA SWOJĄ CZĘŚĆ UMOWY W PEŁNI (JEDYNYM ZASTRZEŻENIEM, JAKIE MOŻE MIEĆ DRUGA STORNA JEST TO, ŻE PLAKATY WISIAŁY O JEDEN DZIEŃ PÓŹNIEJ, NIŻ UMÓWIŁEM SIĘ Z TĄ PANIĄ)

Chciałbym tylko podkreślić, że za oferowany przez nas pakiet świadczeń trzeba by było zapłacić na uczelni do kilku tysięcy złotych.

Za sesję dla zwyciężczyni musieliśmy wyłożyć z własnych środków.

Co mogę z tym zrobić ? Czy mam jakąkolwiek szansę na otrzymanie jakiegoś zadośćuczynienia lub odszkodowania za poniesione straty?

Oczywiście mam zapisaną całe negocjacje w mailach.Zamieszczam treść oświadczenia wydanego przez portal
9.03.2012

W związku ze złamaniem regulaminu konkursu ze strony UE, nagroda ufundowana przez nasz portal dla Zwyciężczyni "biegu w szpilkach" w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej została wstrzymana do wyjaśnienia.Więcej szczegółów wkrótce

Portal dla Kobiet

tojakobieta.pl

12.03.2012

UWAGA!

W nawiązaniu do naszego wcześniejszego komunikatu z dnia 9.03.2012, ostatecznie i oficjalnie potwierdzamy, że zostały niedotrzymane wcześniejsze ustalenia oraz złamano regulamin konkursu ze strony UE, tym samym nagroda w postaci ufundowania profesjonalnej sesji zdjęciowej ze strony naszego portalu, nie zostanie zrealizowana.

Podczas wcześniejszych negocjacji z UE zostało ustalone, że wszystke zgłoszone kandydatki do "biegu w szpilkach", muszą zgłosić się w terminie podanym ze strony UE tj.

cytujemy:

Zainteresowane dziewczyny mogą się zgłaszać od 27 lutego 2012 do 7 marca 2012 do godz. 12.00.

oraz, że, cytujemy:

W tym celu należy wypełnić poniższy FORMULARZ

oraz, że, cytujemy:

(na bieżąco będziemy podawać na tej stronie nazwiska zgłoszonych Pań)

W tym też celu powstała ta strona na naszym portalu z informacjami odnośnie wydarzenia - 8 marca na UE, przygotowaliśmy odpowiedni FORMULARZ i na bieżąco publikowaliśmy nazwiska zgłoszonych Pań.

Zwyciężczyni "biegu w szpilkach" (Pani Małgorzata Gużniczak) nie zgłosiła się zgodnie z zasadami ustalonymi wcześniej pomiędzy naszym portalem a UE a jej nazwisko nie jest opublikowane pośród 35 nazwiskach jakie są opublikowane na naszym portalu.

Zrealizowanie nagrody, nie byłoby uczciwe wobec pozostałych 35 kandydatek, które zgłosiły się zgodnie z zasadami opublikowanymi na naszym portalu i których nazwiska są opublikowane na stronie naszego portalu.

Portal dla Kobiet

tojakobieta.pl

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC
Marcin S jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Allegro-sprzedawca nie chce wywiązać się z umowy kupna sprzedaży (odpowiedzi: 5) Witam. Zakupiłam na allegro w ramach promocji za 1zł (kup teraz) sprzęt do ćwiczeń, aukcja wystawiona z opcją licytacji i kup teraz również za 1zł...
§ Kontrahent nie wywiązał się z umowy i nie chce zwrócić pieniędzy (odpowiedzi: 1) Witam. Jakiś czas temu zakupiłem na Allegro skrypt ogłoszeń. Przed zakupem skontaktowałem się ze sprzedawcą i ustaliłem, że kupię skrypt jeśli...
§ Sprzedający nie chce wywiązać się z umowy (allegro) (odpowiedzi: 2) Witam! Kilka dni temu wylicytowałem okazyjnie przedmiot na allegro (rower), za ok 1/4 jego ceny rynkowej - aukcja toczyła się od 1zł, trwała 2...
§ Zleceniodawca nie wywiązał się z umowy - co zrobić? (odpowiedzi: 4) Witam, Podpisałam ze Zleceniodawcą umowę na wykonanie zlecenia z zakresu stylizacji. Zlecenie miałam wykonywać w weekendy czerwcowe. Umowa...
§ sklep internetowy nie chce wywiązać się z umowy (odpowiedzi: 2) Dwa dni temu zakupiłem w sklepie internetowym Comp4You - Centrum Komputerowe dwa laptopy. Zrobiłem to głównie przez cenę, która wydała mi się bardzo...
§ Netia nie wywiązała się z umowy...co zrobić? (odpowiedzi: 1) Witam na forum! Dnia 5.11.09 wziąłem od netii pakiet internet+telefon. Internet podłączono mi po kilku tygodniach... Na telefon miałem czekać do...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:48.