Umowa zlecenie-Czy muszę zwrócić koszty szkolenia? - Forum Prawne

 

Umowa zlecenie-Czy muszę zwrócić koszty szkolenia?

§ 2 1. Umowa niniejsza zostaje zawarta na czas nieokreślony. każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem trzydniowego okresu wypowiedzenia bez podawania przyczyn. 2. W przypadku rozwiązania niniejszej Umowy w okresie trzydziestu dni od ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
03-10-2013, 18:49  
Sylwia0092
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Umowa zlecenie-Czy muszę zwrócić koszty szkolenia?

§ 2
1. Umowa niniejsza zostaje zawarta na czas nieokreślony. każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem trzydniowego okresu wypowiedzenia bez podawania przyczyn.
2. W przypadku rozwiązania niniejszej Umowy w okresie trzydziestu dni od jej zawarcia lub w przypadku nieprzystąpienia przez Zleceniobiorcę do wykonania niniejszej Umowy, Zleceniodawcy przysługuje od zleceniobiorcy zwrot kosztów szkolenia w wysokości uzależnionej od rodzaju szkolenia.- Czy to oznacza, że jeśli pracodawca wyrzuci mnie z pracy, to również wtedy muszę zwracać koszty szkolenia? Bardzo proszę o pomoc, bo jest to sytuacja dla mnie trudna.
Sylwia0092 jest off-line  
04-10-2013, 00:26  
magnet
Stały bywalec
 
Posty: 2.769
Domyślnie RE: Umowa zlecenie-Czy muszę zwrócić koszty szkolenia?

Cytat:
Napisał/a Sylwia0092 Zobacz post
Czy to oznacza, że jeśli pracodawca wyrzuci mnie z pracy, to również wtedy muszę zwracać koszty szkolenia?
- tak, powyższy zapis to oznacza.
magnet jest off-line  
04-10-2013, 00:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Umowa zlecenie-Czy muszę zwrócić koszty szkolenia?

Podpisywałaś jakieś papiery, że uczestniczyłaś w szkoleniu?
 
04-10-2013, 07:08  
Sylwia0092
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Umowa zlecenie-Czy muszę zwrócić koszty szkolenia?

Nie podpisywałam papierów. To było podobno "wstępne" szkolenie. Tak naprawdę to jak dla mnie czystko rekrutacyjne, bo na jego podstawie wybierali osoby, które mają pracować.
Sylwia0092 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ UMOWA ZLECENIE - dot. SZKOLENIA (odpowiedzi: 1) Mam pytanie. Mój pracodawca zatrudnił mnie ( umowa współpracy-zlecenie) 17.04.2013 na stanowisku kierowniczym i z związku z brakiem realizacji planu...
§ Czy umowa o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych powinna zawierać koszty szkolenia ? (odpowiedzi: 2) Witam, pytanie jak w tytule: czy umowa lojalnościowa o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych powinna zawierać koszty szkolenia ??? Proszę o pilną...
§ Rozwiązanie umowy zlecenie a koszty szkolenia (odpowiedzi: 1) Witam, z początkiem stycznia podjęłam pracę jako Specjalista ds. sprzedaży (co w gruncie rzeczy oznacza telemarketing). Dostałam umowę zlecenie na...
§ Czy muszę zwrócić koszty transportu Reklamacja aukcji internetowej - osoba fizyczna (odpowiedzi: 1) Witam Jestem osobą prywatną. Sprzedałem ekspres do kawy na portalu aukcyjnym w licytacji. W opisie przedmiotu było napisane, że towar jest nowy...
§ Czy muszę zwrócić koszty przesyłki? (odpowiedzi: 3) Na aukcji internetowej sprzedałam kupującemu kosmetyk. Produkt został wysłany zwykłym listem, bez potwierdzenia nadania. Kupujący twierdzi , że nie...
§ czy muszę ponosić koszty szkolenia (odpowiedzi: 1) Więc tak pracowałem miesiąc na okresie próbnym nie radziłem sobie w tej pracy dlatego się zwolniłem natomiast pracodawca poinformował mnie że będę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.