Spór z zakładem stolarskim - Forum Prawne

 

Spór z zakładem stolarskim

Witam, Mam problem z zakładem stolarskim. Stolarz dostarczył bardzo niską jakoś mebli z licznymi usterkami i wadami, za co wcześniej zapłaciłem w sumie 90% kwoty wynagrodzenia. Umowa, zamówienie pomiędzy nami było zawarte ustnie. Po drodze ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
24-05-2019, 16:57  
mrsopel
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie Spór z zakładem stolarskim

Witam,

Mam problem z zakładem stolarskim. Stolarz dostarczył bardzo niską jakoś mebli z licznymi usterkami i wadami, za co wcześniej zapłaciłem w sumie 90% kwoty wynagrodzenia. Umowa, zamówienie pomiędzy nami było zawarte ustnie. Po drodze były korespondencje mailowe, projekt, rozmowy telefoniczne itd.

Aktualnie wykonawca nie poczuwa się do odpowiedzialności aby usunąć usterki (de facto połowę mebli trzeba wykonać na nowo gdyż lakierowanie zostało wykonane błędnie, w niektórych miejscach są zacieki z lakieru itd.

Generalnie co się okazało do naszego zlecenia zakład zatrudnił podwykonawcę, o czym nie informował nas wcześniej no i podwykonawca nie poradził sobie ze zleceniem.... Z tego co wiem firma podwykonawcza ma problemy finansowe dlatego nie podejmie się na pewno wymiany mebli na nowe, a firma u której zamawiałem nie ma terminów ani woli na poniesienie kosztów związanych z naprawą.

Zostałem więc z wadliwymi meblami i zapłaconymi 90% umówionej kwoty tj. 45 000 zł. z 50 000zł.

Usterki dla każdego stolarza są ewidentne i raczej z uznaniem wady nie powinno być problemu. Dodatkowo sam montaż był opóźniony o ponad dwa miesiące, przy okazji dewastując połowę domu (ściany do ponownego malowania, zniszczona nowa dębowa podłoga itd.)

Jakie sensowne kroki w tej sprawie powinienem podjąć. Nie mam umowy, była umowa ustna, należności płacone w gotówce aby ominąć 23% VATu (mówię szczerze), oczywiście w razie co chciałbym również zgłosić to do urzędu skarbowego.

Gra jest oczywiście o meble o wartości 50 000zł (fornir dębowy), meble w kuchni lakierowane na wysoki połysk itd. a dostarczone meble są w bardzo niskiej jakości.
Jesteśmy gotowi skierować sprawę do sądu, gdyż nie chcemy tego tak zostawić.

Czy polecą Państwo coś co możemy zrobić zanim zwrócimy się do adwokata ***
Chcieliśmy wycenić dostarczony towar przez rzeczoznawcę, ale specjalistów z dziedziny stolarstwa jest jak na lekarstwo).

Pozdrawiam.
Moderacja
mrsopel jest off-line  
02-06-2019, 16:10  
Allerhand01
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Spór z zakładem stolarskim

zawarliście (Pan i stolarz) umowę o dzieło.
Do wad dzieła mają odpowiednio zastosowanie przepisy o rękojmi przy sprzedaży.

Masz roszczenia o usunięcie wady lub o wymianę rzeczy wadliwej na wolną od wad. Po bezskutecznym upływie terminu na wykonanie jednego z tych obowiązków, możesz odstąpić od umowy.

Przy odstąpieniu od umowy, jesteś zobowiązany do zwrotu mebli, a wykonawca jest zobowiązany do zwrotu wypłaconego wynagrodzenia.

Tak to w dużym skrócie wygląda.
Allerhand01 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problem z zakładem energetycznym (odpowiedzi: 2) Kupiłem mieszkanie i wysłałem do zakładu energetycznego wniosek o zwarcie umowy na sprzedaż energii, okazało się że licznik jest nie na tego...
§ Domek przy zakładzie stolarskim. (odpowiedzi: 3) Witam. Przepraszam, jeśli podobny temat istnieje, ale jestem trochę ograniczona czasowo i nie mam możliwości przeglądania wszystkiego. Jestem...
§ Problem z Zakładem Pogrzebowym (odpowiedzi: 1) Witam, mam problem z Zakładem Pogrzebowym. Zmarł mój wujek i Zakład załatwiał wszystkie potrzebne sprawy. Póżniej miałam się z nimi rozliczyć bo...
§ Kłopoty z zakładem energetycznym (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich. Sprawa jest następująca, jakiś czas temu udzieliłem zgody na rozbudowę przyłącza energetyce. Na projekcie, który mi pokazano...
§ Jak walczyć z zakładem Energetycznym (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. Zacznę od początku. Sprawa zaczęła się jakieś 2 miesiące temu, kiedy to przyszedł do mojej mamy pan...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.