Powrot do USA po nielegalnym pobycie z dzieckiem obywatela - Forum Prawne

 

Powrot do USA po nielegalnym pobycie z dzieckiem obywatela

Witam Polecialam do USA na wizie turystycznej. Przesiedziałam swój pobyt Ok 2 lata. Zaszłam w ciaze, ale postanowiłam wrocic do Polski i urodzic dziecko. Ojciec dziecka nie jest wpisany w birth certificate. Moje pytanie brzmi: ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > USA i Ameryka Północna


Odpowiedz
 
31-12-2017, 11:14  
Thaliaa
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Powrot do USA po nielegalnym pobycie z dzieckiem obywatela

Witam

Polecialam do USA na wizie turystycznej. Przesiedziałam swój pobyt Ok 2 lata. Zaszłam w ciaze, ale postanowiłam wrocic do Polski i urodzic dziecko. Ojciec dziecka nie jest wpisany w birth certificate. Moje pytanie brzmi:

1. Jeżeli ojciec obywatel urodzony w stanach uzna dziecko (z tego co wiem mała prawie od ręki dostanie papiery) to jaka jest szansa żebym mogła poleciec z mała do stanow?

2. Odwołanie od decyzji- jaki jest czas oczekiwania? Koszty?

3. Jeśli dostanę pozwolenie na staranie się o wizę - mam jakieś większe szanse na wlot do kraju z dzieckiem obywatelem? Chce żeby dziecko miało kontakt z rodzina, ale ze względu na to ze jest mała - nie puszczę jej samej.

4. Jeśli polecę z mała do stanow i wpuszcza nas na granicy- jeżeli wezmę ślub z obywatelem to czy możemy już zostać w kraju?

bardzo dziękuje za odpowiedzi
Thaliaa jest off-line  
31-12-2017, 14:17  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Powrot do USA po nielegalnym pobycie z dzieckiem obywatela

Witam.
Córka dostanie obywatelstwo USA pod warunkiem, że zostanie sporządzony Consular Report of Birth Abroad, czyli potwierdzenie urodzenia dziecka obywatela USA za granicą, po tym fakcie może uzyskać paszport i podróżować jak Amerykanin.
Co do Twojej sytuacji jedynym sposobem jest aby partner sponsorował Ci wizę narzeczeńską do USA, po jej uzyskaniu będziesz mieć 90 dni na zawarcie ślubu. Po tym będziesz mogła wystąpić o stały pobyt..
 
31-12-2017, 14:21  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Powrot do USA po nielegalnym pobycie z dzieckiem obywatela

Wizy turystycznej nie dostaniesz ze względu na przesiedzianą wizę, sprawdzą to w systemie, jedyna szansa to wiza narzeczeńska wystawiona przez Twojego partnera..
 
31-12-2017, 14:46  
Thaliaa
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a jogi20 Zobacz post
Wizy turystycznej nie dostaniesz ze względu na przesiedzianą wizę, sprawdzą to w systemie, jedyna szansa to wiza narzeczeńska wystawiona przez Twojego partnera..

Czyli jak będę się starać o wizę narzeczeńska to wtedy slub w pl czy w stanach? Jakie są procedury apropo wizy narzeczeńskiej??
Thaliaa jest off-line  
31-12-2017, 15:35  
Thaliaa
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Powrot do USA po nielegalnym pobycie z dzieckiem obywatela

Jeszcze jedno pytanie.
Jeżeli będę jednak się starać o wizę narzeczesnka, wtedy mamy 90 dni na wzięcie ślubu. Czy muszę się odwoływać i składać waiver jeżeli mam zakaz wjazdu przez 10 lat?
Thaliaa jest off-line  
01-01-2018, 15:59  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Powrot do USA po nielegalnym pobycie z dzieckiem obywatela

Generalnie wiza narzeczeńska polega na tym, że po jej uzyskaniu masz 90 dni na wyjazd do USA i ślub z obywatelem USA na terenie USA, w urzędzie w stanie właściwym dla stanu miejsca zamieszkania partnera.

Informacje o wizie narzeczeńskiej masz na stronie Ambasady USA.
 
01-01-2018, 16:15  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Powrot do USA po nielegalnym pobycie z dzieckiem obywatela

Generalnie w Twojej sytuacji najpierw lepiej załatw dokumenty dla córki, potem dla siebie, będzie łatwiej. Gdzie była urodzona , jak w USA to idziesz do ambasady po paszport i tyle, jak w Polsce to musisz załatwić Consular Report of Birth i to samo też dostanie paszport.
W drugiej sytuacji o ten dokument musi wystąpić obywatel USA, czyli Twój partner.

Po tym fakcie będziesz miała łatwiej bo będziesz występowała jako matka obywatela USA, a nie jako partnerka życiowa obywatela USA, czyli prawnie osoba obca. Po tym kroku partner niech wystawi w USA w swoim stanie dokumenty na wizę narzeczeńską dla Ciebie i czekasz.

Nie wiem o jakim zakazie wjazdu mówisz? Nie zostałaś chyba deportowana, tylko przesiedziałaś wizę, to po prostu przez wymagany prawem okres jej nie dostaniesz.
Najlepiej jak Twój partner skontaktuje się z adwokatem imigracyjnym w USA, czy fakt że przesiedziałaś wizę ma znaczenie dla uzyskanie wizy narzeczeńskiej.
Ale zacznij najpierw od papierów dla dziecka, wtedy inaczej spojrzą na tą przesiedzianą wizę. Tylko adwokat imigracyjny podpowie, czy mogą darować to i czy ma to wpływ na wizę narzeczeńską. Powód przesiedzenia też ma znaczenie, inaczej będą patrzeć jak przesiedziałaś wizę aby robić na nielegalu a inaczej jak przesiedziałaś bo np. byłaś w ciąży i dla dobra dziecka chciałaś uniknąć długich podróży samolotem..
Porozmawiaj z parterem o papierach dla dziecka i Ciebie, piłka jest po jego stronie.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wiza do USA po nielegalnym pobycie (odpowiedzi: 6) W latach 2001-2004 byłam w USA na wizie turystycznej, czyli przedobrzyłam. Chciałabym pojechać ponownie. Czy mam szansę otrzymać wizę ?. 10 lat już...
§ powrot z dzieckiem do polski (odpowiedzi: 1) witam. przedstawiam ogolny problem i prosze was o jakiekolwiek rady i pomoc. ponad dwa lata temu mialam slub z obywatelem czech na terenie jego...
§ powrot do polski z dzieckiem urodzonym w hiszpanii (odpowiedzi: 1) Witam, jestem matka szescioletniego dziecka.urodzil sie w hiszpanii w 2006 roku, w 2012 rozwiodlam sie bo maz mnie maltretowal. mieszkam w hiszpanii...
§ Powrot do Polski z dzieckiem (odpowiedzi: 3) Witam. 1,5 roku temu wrocilam z dzieckiem do Polski z zagranicy. Ojciec dziecka wyrazil na to pisemna zgode podpisana u prawnika. Mam pytanie...
§ Powrot z dzieckiem do Polski (odpowiedzi: 4) Witam! Jestem polka od osmiu lat w zwiazku malzenskim z obywatelem Niemiec,mamy wspolne piecioletnie dziecko.Ostatnio niezabardzo sie miedzy mna a...
§ powrot do polski z dzieckiem (odpowiedzi: 2) witam serdecznie. Moje dziecko urodzilo sie w uk, tu obecnie tez mieszkamy ale planuje powrot do polski. Ojciec dziecka jest obcokrajowcem ktory...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.