Agencja pracy - zasiłek macierzyński matki a urlop tacierzyński

  • Autor wątku Autor wątku joannachz
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
J

joannachz

Nowy użytkownik
Dołączył
02.2016
Odpowiedzi
4
Witam. Mam umowę do 30.09. przez agencję pracy tymczasowej, termin rozwiązania 02.08.16, czyli 2 miesiące przed zakończeniem umowy. Rozumiem, że po 30.09 przejdę na zasiłek macierzyński, i pytanie moje brzmi czy po 20 tyg urlopu +zasiłku macierzyńskiego(po 30.09.16), mój mąż może przejść na urlop tacierzyński? Czy ja tracąc prawo do urlopu macierzyńskiego i przechodząc na zasiłek skreślam jego prawo do przejścia na urlop? W sensie że on zamiast urlopu, będzie jedynie miał prawo przejść na zasiłek tacierzyński na 32 tygodnie?

Proszę o pomoc
 
Te 32 tygodnie to urlop rodzicielski, a nie tacierzyński.
Czy tata jest zatrudniony? Ma ubezpieczenie chorobowe?
 
Tak jest zatrudniony na czas nieokreślony.
 
Więc jak będzie z urlopem rodzicielskim dla taty dziecka?
Proszę o pomoc
 
Ciężka sprawa. Czytając przepisy dosłownie można by powiedzieć, że tata w takiej sytuacji straci prawo do urlopu. Chyba, że podejmiesz wtedy pracę, to będzie inna sytuacja.
A nie chcesz sama wykorzystać całego urlopu?
 
Chcę wrócić do pracy. Czyli muszę wrócić w ten sam dzień, w którym tata będzie przechodził na urlop rodzicielski. I później po 32 tygodniach obejmuje również jego ochrona przed zwolnieniem z pracy?
 
joannachz napisał:
I później po 32 tygodniach obejmuje również jego ochrona przed zwolnieniem z pracy?
Zapytaj o to na forum prawa pracy. To niestety nie moja działka.
 
Powrót
Góra