Alimenty - czy mi sie naleza?

  • Autor wątku Autor wątku Aknots123
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
A

Aknots123

Nowy użytkownik
Dołączył
01.2017
Odpowiedzi
2
Witam. Mam 25 lat i jestem samodzielny pracuje oraz wynjmuje mieszmkanie. Ojciec zostawil nas gdy mialem roczek i od tego momentu wychowywala mnie sama matka. Od 98 roku mialem przyznane alimenty w wysokosci bodajze 200zl. Raz na piec lat dostawalem przekaz pocztowy lacznie nanaz kwote ok. 400zl. Ale dzis odebralem pismo od komornika ktory oczekuje az odpisze czy chce pobierac zalege jak i bieżące swiadczenia alimentacyjne. Czy moge spodziewac sie ze bede dostawal jakies prezenty od tatusia po 20 latach zalegle??
 
Tak. Komornik będzie prowadził egzekucję zaległych alimentów. Ważne aby zlozyc wniosek o egzekucję tylko zaległych i odstąpienie od bieżących podając datę ukończenia szkoly i podjęcia pracy.
Wszytko do tej daty podlega egzekucji wraz z odsetkami. Powinien tez Pan wzkazac wszystkie przekazy pocztowe ktore Pan otrzymal (jeśli byl Pan nieletni ) to powinna to zrobic Pana matka. Komornik powinien ta kase odjac od zaleglej kwoty. Ojciec powinien złożyc pozew o zniesienie obowiązku z datą wskazana u komornika.
 
Powrót
Góra