Bon na zasiedlenie - wniosek a umowa

  • Autor wątku Autor wątku onie
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
O

onie

Nowy użytkownik
Dołączył
03.2018
Odpowiedzi
2
Dzień dobry,
mam taką zagwozdkę. Czy jest zgodny z ustawą o promocji zatrudnienia (...) z 20 kwietnia zapis w umowie między UP a bezrobotnym w kwestii bonu na zasiedlenie, który mówi, że bezrobotny musi przedstawić dokumenty potwierdzające wydatkowanie kwoty?

Nadmienię, że UP chciał chyba wszystkiego czego można było chcieć - deklaracji wekslowej, umowy najmu.
Załączam fragment umowy i wzór wniosku.
https://megawrzuta.pl/download/8d73ffac1e9363ab412f61ffbc9dde15.html

Umowa
...
"e) do 8 miesięcy od dnia otrzymania bonu przedłożyć do tut. Urzędu dokumenty potwierdzające wydatkowanie środków przeznaczonych w ramach bonu na zasiedlenie w postaci faktur, rachunków, dowodów wpłat lub innych dokuemntów potwierdzających fakt wydatkowania tych środków, zgodnie z ich przeznaczeniem.
f) w przypadku niewywiązania się bezrobotnego z warunków, o kóorych mowa w 4 pkt.e bezrobotny zobowiązany jest do zwrotu niewydatkowanej kwoty w ramach bonu na zasiedlenie w terminie 30 dni od dnia doręczeni wezwania Starosty"
 
No właśnie chyba nietypowe. Nigdzie w internecie nie znalazłam informacji, że w jakimkolwiek urzędzie należy się rozliczać. Wręcz przeciwnie - są zapisy o braku konieczności przedstawienia wydatkowania tej kwoty.
 
Warunki PUP nie są niezgodne z ustawą o promocji zatrudnienia (...)Udzielenie bonu na zasiedlenie odbywa się w oparciu o umowę cywilnoprawną zawieraną pomiędzy bezrobotnym a PUP. Nie ma nigdzie zakazu, aby podmiot udzielający środków (PUP) nie miał wglądu w to w jaki sposób i czy faktycznie na zasiedlenie zostały wydane środki publiczne. Podejrzewam, że ma to na celu weryfikacji czy pieniądze z bonu nie "poszły" przypadkiem na zakup nowego samochodu, ciuchów czy pokrycie długów.
Podsumowując, jeśli warunki PUP są nie do zaakceptowania przez drugą stronę, to najzwyczajniej w świecie nie należy umowy podpisywać.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra