Bon na zasiedlenie

  • Autor wątku Autor wątku Wilu49
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
W

Wilu49

Nowy użytkownik
Dołączył
11.2018
Odpowiedzi
1
Przeszukałem kilka tematów odnośnie bonu na zasiedlenie, lecz niestety nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Ogólnie sytuacja wygląda tak,że razem z bratem jesteśmy zarejestrowani jako osoby bezrobotne i chcemy skorzystać z tego bonu. Czy to,że będziemy składać podanie razem w jednym czasie nie będzie dla Urzędu "podejrzane"?

Nie wiem również co myśleć o jednym z wymogów a mianowicie : Bonu na zasiedlenie nie może otrzymać osoba bezrobotna planująca podjęcie zatrudnienia lub inną pracę zarobkową u pracodawcy, u którego była zatrudniona lub świadczyła inną pracę zarobkową
bezpośrednio przed zarejestrowaniem się w Powiatowym Urzędzie Pracy
.

W miejscu pracy w którym chcemy się zatrudnić pracowaliśmy kilka miesięcy temu przez okres miesiąca na umowę zlecenie,lecz jako bezrobotni zarejestrowaliśmy się dopiero teraz. Czy to wyklucza Nas z uzyskania dofinansowania?
 
Wilu49 napisał:
Czy to,że będziemy składać podanie razem w jednym czasie nie będzie dla Urzędu "podejrzane"?
Nie. Każde z was ma prawo wnioskować odrębnie.
Wilu49 napisał:
W miejscu pracy w którym chcemy się zatrudnić pracowaliśmy kilka miesięcy temu przez okres miesiąca na umowę zlecenie,lecz jako bezrobotni zarejestrowaliśmy się dopiero teraz. Czy to wyklucza Nas z uzyskania dofinansowania?
Państwa historia pracy będzie na pewno analizowana. O ewentualnym uzyskaniu dofinansowania zdecyduje PUP po przeanalizowaniu wniosku i państwa sytuacji zawodowej. Samo złożenie wniosku nie gwarantuje bowiem uzyskania bonu.

Proszę czekać na decyzję PUP.
 
Powrót
Góra