Czy mandat karny z US można rozlożyć na raty

  • Autor wątku Autor wątku Rewe
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
R

Rewe

Stały bywalec
Dołączył
04.2009
Odpowiedzi
1 892
Witam.
Czy mandat karny z US można rozłożyć na raty ? Oskarżyciel który wystawiał mandat powiedział że nie....:mad:
 
Tak - za niepłacenie podatków. 1500 :(
 
Rewe napisał:
za niepłacenie podatków.
czyli dostał pan grzywnę w drodze mandatu karnego.
Moim zdaniem wniosek o raty jesli ma pan uzasdnione podstawy ku temu, panu jak najbardziej przysługuje.
Wahanie tylko co do organu, ponieważ art 183 kks mówi o rozłożeniu grzywny na raty przez sąd.....ale juz 187 kks mówi że wykonywanie prawomocnych mandatów karnych odbywa się w trybie przepisów o egzekucji w administracji....
Wiec ja nie ma pomysłu.
Ktoś coś?
 
mypetro napisał:
Uuuu... laskawi byli.

W sumie tak. Mogło być 4000 :cool:

@HenRab.
Dokładnie tak. Grzywnę w drodze mandatu karnego. Oskarżyciel dał mi czas na zapłacenie do końca miesiąca. I tak dobrze bo ustawowo 7 dni. ale na 3-5 rat chętnie bym rozłozył...:evil:
 
Ostatnia edycja:
Może coś ktoś jeszcze dorzuci :confused:
 
Złożyłem wniosek. Zobaczymy co będzie...:)
 
Powrót
Góra