Czy to jest naruszenie dóbr osobistych?

  • Autor wątku Autor wątku Sławek78
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
S

Sławek78

Użytkownik
Dołączył
05.2011
Odpowiedzi
98
Witam
Na grupie Facebook pod swoim imieniem i nazwiskiem napisałem komentarz pod postem jednej firmy. Nic obraźliwego, zwykłe pytanie. Firma oficjalnie odpisała "Matka wie, że ćpiesz?". Poprosiłem ich o usunięcie tego wpisu - nie zareagowali.
Czy takie pytanie "Matka wie, że ćpiesz?" nie sugeruje innym użytkownikom, że jestem narkomanem i biorę narkotyki?

Proszę o odpowiedź.
Dziękuję.
 
Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć,
swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji,
nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza
i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony
przewidzianej w innych przepisach
.
Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem,
może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie
dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się
naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków,
w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej
formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać
zadośćuczynienia pieniężnego albo zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na
wskazany cel społeczny.
 
Powrót
Góra