Darowizna pieniężna od obcej osoby

  • Autor wątku Autor wątku onkomama
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
O

onkomama

Nowy użytkownik
Dołączył
07.2014
Odpowiedzi
6
Niedługo obca osoba, PANI X,podaruje mi 200tys zł. Czy w związku z tym musze zaplacic 37786 zł podatku?? czy jest jakas możliwość żeby zaplacic mniejszy podatek??
Czy jakby PANI X podarowala swojej siostrze te pieniądze to siostra musiałaby placic podatek??:(
 
Patrzac po nicku, czy ta darowizna związana jest z jakaś zbiórką na leczenie?
 
tak, ale wolimy dostać pieniądze "do reki" ponieważ fundacja pobiera duzy procent. a czy to ma jakies znaczenie??czy jako darowizna na leczenie nie placi się podatku??
 
Powrót
Góra