T
takamalafajna
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 09.2012
- Odpowiedzi
- 8
Przepraszam ,ale jestem nowa na forum nie bardzo umiem z niego korzystać a mam pytanie.....Mąż jest razem z 4 kuzynami jest współwłaścicielem działki rolnej o powierzchni 3h wszyscy razem ponad miesiąc temu 20lipca podpisali umowę sprzedaży brzmi ona mniej więcej tak że pan kupujący przed podpisaniem dał zadatek w kwocie 30.tys ,podpisano umowę gdzie za metr cenę wystawiona na 5 zł za metr kw ,umówiono się na cenę 35 zł za metr kw tak żeby płacić mniejszy podatek od sprzedaży ..kupujący zobowiązał się do spłaty całej sumy do roku 2015..w tej chwili istnieje jako kolejny współwłaściciel.aż do chwili gdy nas spłaci zostaniemy notarialnie wykreśleni z praw do ziemi i on będzie jedynym nabywcą.Chciał tu postawić dom i halę budowlaną ,w tej chwili wczoraj przyjechał z wiadomością że ziemi nie chcę mamy oddać mu te 30 tys plus koszty poniesione {notariusz i inne wydatki}ponieważ miasto nie zgodziło się na budowę hali ...i on się wycofuje ....Pytanie czy ma prawo się wycofać skoro się zobowiązał ,czy mamy mu oddać ZADATEK ,a jeśli nie oddamy to wtedy on zapłaci nam za metr ziemi po 5zł tak jak w umowie a nie po 35 zł i jeszcze jedno na samym początku wspomniał że musi mieć wiarygodność dla banku że swoje pieniądze inwestuje to dostanie większy kredyt ,czy to oznacza ze jako współwłaściciel ma prawo wziąś kredyt pod hipotekę ...i jeszcze jedno dwa dni po podpisaniu umowy notarialnej wystawił ziemię w nieruchomościach na sprzedaż po 98zł za metr czy miał takie prawo ,bez naszej zgody ...proszę o poradę ...