egzekucja kosztów klauzuli po spłacie długu

  • Autor wątku Autor wątku asiunianr
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
A

asiunianr

Użytkownik
Dołączył
12.2008
Odpowiedzi
247
Otrzymaliśmy nakaz zapłaty na niewielką kwotę około 480zł. Zobowiązanie dostało zapłacone bezpośrednio wierzycielowi 9 grudnia 2024r. W dniu 6 grudnia 2024r. sąd wydał klauzule wykonalności. Na początku marca tego roku wierzyciel złożył wniosek egzekucyjny do komornika o te koszty klauzuli wykonalności do których doszły oczywiście koszty komornicze
Czy jest to prawidłowe postępowanie lub co możemy teraz zrobić
 
Skontaktuj się z wierzycielem.
 
asiunianr napisał:
Otrzymaliśmy nakaz zapłaty na niewielką kwotę około 480zł. Zobowiązanie dostało zapłacone bezpośrednio wierzycielowi 9 grudnia 2024r. W dniu 6 grudnia 2024r. sąd wydał klauzule wykonalności. Na początku marca tego roku wierzyciel złożył wniosek egzekucyjny do komornika o te koszty klauzuli wykonalności do których doszły oczywiście koszty komornicze
Czy jest to prawidłowe postępowanie lub co możemy teraz zrobić
niestety ale tak,
 
a nie jest to niecelowe wszczynanie egzekucji skoro cała kwota z wyroku wraz z odsetkami została uregulowana przed wszczęciem egzekucji? Nie otrzymałam żadnego pisma o nadaniu klauzuli ani o wszczęciu egzekucji a z konta komornik zabrał ponad 600zł i twierdzi w rozmowie telefonicznej że to za klauzule i jego koszty egzekucji
 
asiunianr napisał:
a nie jest to niecelowe wszczynanie egzekucji
nie, gdyż spłacono w dniu 9.12 a klauzulę nadano w dniu 6.12, zatem koszty klauzuli wierzycielowi się należą.
 
Powrót
Góra