egzekucja, wspólność majątkowa

  • Autor wątku Autor wątku tojestlogin
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
T

tojestlogin

Użytkownik
Dołączył
09.2009
Odpowiedzi
86
Dłużniczka winna jest 40 000zł. Z egzekucji nie uzyskano zupełnie nic. Kobieta ta jest wdową od około 5 lat. W księdze wieczystej w dziale 2.2 pisze natomiast: "wspólność ustawowa majątkowa małżeńska". I dalej wymieniona jest ona i jej zmarły mąż.
Dług powstał 2 lata temu - a więc w czasie gdy jej mąż już nie żył.

W jaki sposób można prowadzić dalszą egzekucję z nieruchomości? Komornik mówi mi, że muszę mieć klauzulę na małżonka. Jak mam mieć klauzulę na małżonka skoro małżonek nie żyje i nie miał nic wspólnego z długiem bo dług powstał po jego śmierci.

Po za tym dłużniczka i jej mąż mają 3 dorosłych dzieci.
 
Może znajdzie się jakiś praktyk albo aplikant komorniczy, który posiada wiedzę w tym zakresie i byłby chętny się nią podzielić? :)

Pozdrawiam serdecznie
 
Klauzuli na nieżyjącego to na pewno nie uzyskasz.
Jeżeli dłużniczka nie ma innego majątku, oprócz tejże nieruchomości należy za nią przeprowadzić stwierdzeniówkę po zmarłym małżonku.
 
Powrót
Góra