Twoja przeglądarka jest nieaktualna i może wyświetlać tę stronę nieprawidłowo. Powinieneś zaktualizować ją lub skorzystać z alternatywnej przeglądarki.
Zakupiłem zlewozmywak granitowy na allegro w sierpniu 2020. Niedawno niestety utrzaskał się rant zlewu. Nie wiem jak do tego doszło ale na pewno nic mi na niego nie upadło. Poza tym w opisie zlewu było napisane że jest odporny na uderzenia i porysowania. Niestety oprócz utrzaśnięcia jest również cały porysowany. W opisie zlewozmywaka było napisane że jest 10 letnia gwarancja producenta. Gdzie mam wysłać pismo z reklamacją do sprzedawcy czy do producenta. I jakie sformułowania dopisać do tej reklamacji.
Póki co nie wymienia Pan żadnego dokumentu, z którego wynikałby fakt zawarcia umowy gwarancji. Gwarancja jest zbiorem uprawnień jakie wynikają z zawartej umowy nie zaś z ustawy (jak to ma miejsce w np. przypadku rękojmi). Skoro gwarancji miałby udzielić producent to powinien Pan zawrzeć z producentem (lub jego przedstawicielem) umowę gwarancji. Oświadczenie gwarancyjne może być zawarte w reklamie jednak sprzedawca mógł użyć określenia o "10-letniej gwarancji producenta" wyłącznie jako sposobu na przyciągnięcie klientów niekoniecznie dysponując uprawnieniem producenta do składania w imieniu tego ostatniego takich oświadczeń. Jeżeli sprzedawca takiego uprawnienia nie miał to umowa gwarancji z producentem nie została zawarta i producent za zasadzie gwarancji nie odpowiada. Można zacząć od wystąpienia do producenta a w przypadku odmowy zwrócić się do Rzecznika Konsumentów (o ile przedmiot nabył Pan jako konsument). Odnośnie rękojmi (reklamacji) to skoro wydanie Panu przedmiotu sprzedaży nastąpiło w 2020 roku to uprawnienia wynikające z rękojmi (w tym reklamacja) już nie przysługują.
Z dokumentów posiadam tylko fakturę zakupu , na której nie ma żadnej wzmianki o gwarancji. Odnośnie gwarancji jest tylko informacja na stronie allegro, którą wstawiam jako załącznik.
Załączniki
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać załączniki.