Kat D a wymiana na francuskie

  • Autor wątku Autor wątku oczyaniola
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
O

oczyaniola

Nowy użytkownik
Dołączył
02.2014
Odpowiedzi
4
zawodowe prawo jazdy a wymiana

Kat D a wymiana na francuskie
Dziendobry
Mam jedno pytanie na ktore od kilku dni szukam odpwiedzi niestety nikt nie moze mi pomoc.
Dokladnie chodzi o wymiane prawa jazdy zawodowego kat D na francuski druk.
Kazdy kierowca zawodowy w UE ma wydane uprawnienia (prawo jazdy) na okres max.5 lat, po tym czasie musi przystapic do kursu doszkalajacego(FCO) i wszystkich badan lekarskich, psychotechnicznych itp. .
Wiem jakie jest prawo odnosnie zwyklego prawa jazdy ale co zrobic jezeli ja musze w polsce co piec lat przechodzic kurs plus dodatkowa wymiana prawa jazdy polskiego aby uzyskac odpwiedni wpis (kod95) i date badan lekarskich.
Jednoczesnie pracuje juz od ponad trzech lat jako kierowca w francuskiej firmie i nie mam problemow z kontrola. Jednak ostatnio dostalem mandat (pomaranczowe swiatlo) i tu moze zaczac sie problem.
Jak wymienie polskie PJ na francuskie to nikt w polskim urzedzie mi nie przyjmie go do wpisania kodu kursu doszkalajacego i badan po ich przejsciu.
Gdzies wyczytalem ze prawo jazdy z terminem waznosci nie podlaga wymianie.
Jeszcze raz zaznaczam ze jest to prawo jazdy zawodowe kat D podlegajace wymianie co piec lat w kraju pochodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra