Kolizja - ugoda z ubezpieczycielem

  • Autor wątku Autor wątku rqwerty
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
R

rqwerty

Nowy użytkownik
Dołączył
12.2011
Odpowiedzi
2
Dzień dobry,

Kilka dni temu miałem kolizję, wina była drugiego kierowcy. Ubezpieczyciel HDI Warta zgłosił się do mnie wczoraj z propozycją ugody. Najpierw zadzwonił, już za bardzo nie pamiętam czy mówił o jakichś konkretnych warunkach, zaskoczyl mnie swoim telefonem. Poprosiłem o czas do zastanowienia się.

Poprosiłem na końcu o maila z szczegółami. Dostałem taką odpowiedź :"Czy potwierdza Pan że uzgodniona między nami kwota porozumienia w wysokości 8850 PLN zaspokaja Pana oczekiwania w zakresie naprawy pojazdu i nie będzie miał Pan dodatkowych oczekiwań z tym związanych w przyszłości?". Następnie dopytałem jeszcze raz czy proponowana ugoda dotyczy tylko zakresu naprawy pojazdu i nie pozbawia mnie prawa do innych roszczeń np. Odszkodowania osobowego za uszczerbek na zdrowiu. Dopytałem również czy pokryją koszt samochodu zastępczego. Na wszystko odpowiedzieli twierdząco.

Czy powinienem jeszcze na coś uważać? Czy ewentualnie prosić o przesłanie pisma z konkretną treścią ugody (czego dotyczy a czego nie)?
 
Nie zawieraj żadnej ugody. Jest to nieopłacalne.
Mój przypadek z HDI z OC sprawcy.
Propozycja ugody w ok. 1 godz. po zgłoszeniu szkody 1800 pln .
Brak odpowiedzi z mojej strony.
Po 6 godz. propozycja już na 1500 pln
Finalnie auto zrobione w ASO za 14 tys. pln. - ważne aby koszt naprawy nie przekroczył kwoty wyceny auta przed szkodą.
Była to zwykła obcierka zaparkowanego 14 letniego auta i nie było obawy o swoje zdrowie.
 
Powrót
Góra