L
Lucy315
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 01.2015
- Odpowiedzi
- 2
Witam,
moja sytuacja wygląda następująco. Od 6 grudnia 2013r, przebywalam na zwolnieniu lekarskim przez ustawowe 182 dni (nie ciaza). Nastepnie wykorzystalam zalegly urlop wypoczynkowy (9 dni) i przebywalam od czerwca 2014r na urlopie wychowawczym na moje pierwsze dziecko. Wniosek urlopowy konczy sie 31 grudnia 2015r.
Zaszlam w kolejna ciaze, ktora jest zagrozona rowniez ze wzgledu na inna wspolistniejaca chorobe. Lekarz uwaza, ze nalezy mi sie L4. Złożylam wniosek o rezygnacje z urlopu wychowawczego z zachowaniem 30 dniowego okresu (list wyslany 15 stycznia z terminem powrotu do pracy 19 lutego). W tej sytuacji 19 lutego (pierwszy dzien powrotu do pracy chce przedłozyc w firmie zwolnienie lekarskie na ciaze.
1/ Czy w tej sytuacji grozi mi cos ze strony firmy? (mam umowe na czas nieokreslony)
2/ Czy firma moze mnie zmusic do przejscia badan okresowych zanim wroce do pracy 19 lutego ?
3/ Czy musze je wykonac zeby "uznano" moj powrot do pracy, bo inaczej nie bedzie mi przysługiwalo L4?
4/ Czy bez tych badan mogę przedłożyc zwolnienie lekarskie i bedzie ono uznane i w pełni płatne????
Wiem ze w zwyklych sytuacjach po urlopie wychowawczym nie ma takiego obowiazku wykonania badan, ale ja wczesniej bylam na długim L4 i czy to nie jest kłopot? Prawdopodobnie i tak skonczyl sie okres waznosci poprzednich badan.
Z góry dziekuje za kompetenta odpowiedz!
moja sytuacja wygląda następująco. Od 6 grudnia 2013r, przebywalam na zwolnieniu lekarskim przez ustawowe 182 dni (nie ciaza). Nastepnie wykorzystalam zalegly urlop wypoczynkowy (9 dni) i przebywalam od czerwca 2014r na urlopie wychowawczym na moje pierwsze dziecko. Wniosek urlopowy konczy sie 31 grudnia 2015r.
Zaszlam w kolejna ciaze, ktora jest zagrozona rowniez ze wzgledu na inna wspolistniejaca chorobe. Lekarz uwaza, ze nalezy mi sie L4. Złożylam wniosek o rezygnacje z urlopu wychowawczego z zachowaniem 30 dniowego okresu (list wyslany 15 stycznia z terminem powrotu do pracy 19 lutego). W tej sytuacji 19 lutego (pierwszy dzien powrotu do pracy chce przedłozyc w firmie zwolnienie lekarskie na ciaze.
1/ Czy w tej sytuacji grozi mi cos ze strony firmy? (mam umowe na czas nieokreslony)
2/ Czy firma moze mnie zmusic do przejscia badan okresowych zanim wroce do pracy 19 lutego ?
3/ Czy musze je wykonac zeby "uznano" moj powrot do pracy, bo inaczej nie bedzie mi przysługiwalo L4?
4/ Czy bez tych badan mogę przedłożyc zwolnienie lekarskie i bedzie ono uznane i w pełni płatne????
Wiem ze w zwyklych sytuacjach po urlopie wychowawczym nie ma takiego obowiazku wykonania badan, ale ja wczesniej bylam na długim L4 i czy to nie jest kłopot? Prawdopodobnie i tak skonczyl sie okres waznosci poprzednich badan.
Z góry dziekuje za kompetenta odpowiedz!
Ostatnią edycję dokonał moderator: