Licytacja komornicza nieruchomości a zwrot wadium

  • Autor wątku Autor wątku spired
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
S

spired

Nowy użytkownik
Dołączył
10.2012
Odpowiedzi
10
Witam, chciałbym wziąć udział w licytacji mieszkania. W urzędzie który jest wierzycielem uzyskałem informację iż wadium jest niezwracalne przy tej licytacji nawet w przypadku przegranej. Od komornika przez telefon nie dowiedziałem się nic bo "nie zna na pamieć każdej sprawy" i zaprosił do siebie na wtorek (trochę późno). Czy taka postać rzeczy jest możliwa ? Że w przypadku nie wygrania licytacji nie odzyskam swojego wadium ?
 
W przypadku egzekucji sądowej (u komornika) każde wadium jest zwracane, poza wadium wpłaconym przez nabywcę (cena jest zaliczona na poczet ceny nabycia).
 
Powrót
Góra