G
gkrystian
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 01.2009
- Odpowiedzi
- 13
Dzień dobry w 2011 roku firma windykacyjna Best pozwala mnie o dług z kredytu zaciągniętego w 2001 roku, skutecznie wniosłem wtedy w sprzeciw do e-sądu, po czym firma Best wycofała pozew. Jakimś cudem w 2021 roku pozyskali moje dane osobowe (gdyż w 2015 roku zmieniłem numer telefonu i miejsce zamieszkania), i zaczęli nękać mnie telefonami oraz pismami o zapłatę, w moim rozumieniu nieistniejącego długu, firma Best oczywiście twierdzi co innego, kilka razy w rozmowie telefonicznej podnosiłem, że wycofali wniosek z e-sądu, i dla mnie sprawa jest zamknięta, chociażby przez to, że uległa przedawnieniu. Dzisiaj dostałem sms-a że umieścili moje dane osobowe oraz wysokość zobowiązania na giełdzie długów vindycat. Sprawdziłem i rzeczywiście widnieje tam moje imię i nazwisko, oraz kwota, którą według nich jestem im winien. Co zrobić w takim przypadku, jakie podjąć działania, gdzie kierować i jakie pismo, żeby w końcu to nękanie się skończyło.