Niezgodne ocenianie przez nauczyciela

  • Autor wątku Autor wątku Inste
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
I

Inste

Nowy użytkownik
Dołączył
01.2016
Odpowiedzi
2
Witam,
Chciałbym prosić o pomoc co mogę zrobić w następującej sytuacji; Jak wiadomo w tej chwili szkoły wystawiają oceny semestralne z przedmiotów. W moim technikum pracuje jednak jeden nauczyciel z którym zawsze były problemy tzn. wpisywał oceny niedostateczne za rzeczy niezwiązane z przedmiotem tj. np. za to, że uczeń zapomniał przynieść pieniądze, które zbieraliśmy na potrzeby klasowe. Jednak przechodząc do sedna sprawy. Od 3 dni jestem nieobecny w szkole z powodu choroby, lecz dziś zostałem poinformowany od klasy, że obniżył mi oceny ze swoich przedmiotów (uczy nas 2 przedmiotów zawodowych) właśnie z tego powodu, że mnie nie ma w szkole! Powiedział, że dałby mi te na które zasługuje, ale że nie przyszedłem to obniża mi o stopień... Sprawdziłem na e-dzienniku i to prawda; z jednego przedmiotu mam oceny 3, 4-, 3, 2 a jako ocenę semestralną otrzymałem 2, natomiast z drugiego mam 4-, 5 a otrzymałem na półrocze ocenę 3. W poniedziałek wracam do szkoły i chciałbym wiedzieć co mogę zrobić w tym przypadku? O rozmowie z nauczycielem nawet nie ma co wspominać bo tak jak już pisałem nie jest to pierwszy raz gdy wystawia oceny niezgodnie z Przedmiotowym Systemem Oceniania oraz Statutem ale on ma to gdzieś. Proszę o rady.

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.
 
Dziękuję za odpowiedź ale mam jeszcze jedno pytanie. Obiło mi się kiedyś o uszy, że uczeń może wnioskować o pisemne uzasadnienie oceny na koniec roku. Czy mam rację? Oraz czy to działa w stosunku do oceny semestralnej?
 
Generalnie ocena semestralna nie ma żadnego wpływu na ocenę końcową. Jest to po prostu pewna informacja dotycząca tego jak się uczysz. Sprawdź dokładnie w Statucie, Regulaminie Oceniania, lub czymś podobnym, ewentualnie podeślij statut to poszukamy.
 
Powrót
Góra