D
drake85
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 06.2026
- Odpowiedzi
- 1
Cześć,
W zakładzie, w którym pracowałem doszło do zwolnień grupowych. Dostałem odprawę oraz odszkodowanie, a także miesięczną pensję jako Bonus Specjalny. Czy ów Bonus Specjalny powinno traktować się jak odprawę czyli odliczyć od niego tylko 12% bez składek ZUS, czy może należy całkowicie opodatkować? Załączam niepełną treść wypowiedzenia z jego warunkami. Czy punkt 3 przesłanego wypowiedzenia nie wskazuje na to, że Bonus Specjalny jest wypłacany w bezpośrednim związku z rozwiązaniem umowy o pracę i traktowany jest jak odprawa czy też jest rekompensatą za utratę stanowiska i nie powinien być "ozusowany" jak już wspomniałem wcześniej?
Pozdrawiam Darek
W zakładzie, w którym pracowałem doszło do zwolnień grupowych. Dostałem odprawę oraz odszkodowanie, a także miesięczną pensję jako Bonus Specjalny. Czy ów Bonus Specjalny powinno traktować się jak odprawę czyli odliczyć od niego tylko 12% bez składek ZUS, czy może należy całkowicie opodatkować? Załączam niepełną treść wypowiedzenia z jego warunkami. Czy punkt 3 przesłanego wypowiedzenia nie wskazuje na to, że Bonus Specjalny jest wypłacany w bezpośrednim związku z rozwiązaniem umowy o pracę i traktowany jest jak odprawa czy też jest rekompensatą za utratę stanowiska i nie powinien być "ozusowany" jak już wspomniałem wcześniej?
Pozdrawiam Darek
Załączniki
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać załączniki.