Odprawa i Bonus Specjalny(jak go traktować?)

  • Autor wątku Autor wątku drake85
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
D

drake85

Nowy użytkownik
Dołączył
06.2026
Odpowiedzi
1
Cześć,
W zakładzie, w którym pracowałem doszło do zwolnień grupowych. Dostałem odprawę oraz odszkodowanie, a także miesięczną pensję jako Bonus Specjalny. Czy ów Bonus Specjalny powinno traktować się jak odprawę czyli odliczyć od niego tylko 12% bez składek ZUS, czy może należy całkowicie opodatkować? Załączam niepełną treść wypowiedzenia z jego warunkami. Czy punkt 3 przesłanego wypowiedzenia nie wskazuje na to, że Bonus Specjalny jest wypłacany w bezpośrednim związku z rozwiązaniem umowy o pracę i traktowany jest jak odprawa czy też jest rekompensatą za utratę stanowiska i nie powinien być "ozusowany" jak już wspomniałem wcześniej?

Pozdrawiam Darek
 

Załączniki

    Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać załączniki.
Powrót
Góra