C
champion121
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 05.2026
- Odpowiedzi
- 1
Hej, dostaję wypłatę w ratach, choć powinienem w całości zgodnie z umową o pracę. Z tego co się orientuję, to jest to niezgodne z przepisami, ale to nie jest istotne w tej chwili. W jaki sposób mam naliczać odsetki za nieterminowe wpłaty? Dla przykładu:
Wypłata za marzec powinna być do 31 marca, lecz dostałem w 3 ratach np. po 2000 zł w kwietniu: 13.04, 22.04, 29.04.
Czyli zamiast brać kwotę netto łączną np. 6000 zł, mam do obliczania odsetek brać kwotę brutto z umowy 8317 zł?
Czyli jeśli 2000 zł netto raty stanowi 33,33% mojej kwoty brutto (obliczonej na podstawie proporcji), to oznacza, że mam naliczać odsetki od kwoty 2772,05 takim schematem:
01.04-13.04 - 8371 zł = 25,46 zł
13.04-22.04 - 5598,95 zł = 12,77 zł
22.03-29.04 - 2826,9 zł = 5,01 zł
Łącznie = 43,24 zł odsetek?
Czy ja dobrze to rozumiem?
Wypłata za marzec powinna być do 31 marca, lecz dostałem w 3 ratach np. po 2000 zł w kwietniu: 13.04, 22.04, 29.04.
Czyli zamiast brać kwotę netto łączną np. 6000 zł, mam do obliczania odsetek brać kwotę brutto z umowy 8317 zł?
Czyli jeśli 2000 zł netto raty stanowi 33,33% mojej kwoty brutto (obliczonej na podstawie proporcji), to oznacza, że mam naliczać odsetki od kwoty 2772,05 takim schematem:
01.04-13.04 - 8371 zł = 25,46 zł
13.04-22.04 - 5598,95 zł = 12,77 zł
22.03-29.04 - 2826,9 zł = 5,01 zł
Łącznie = 43,24 zł odsetek?
Czy ja dobrze to rozumiem?