PIT Norweski.

  • Autor wątku Autor wątku ZajOnDz
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Z

ZajOnDz

Nowy użytkownik
Dołączył
02.2012
Odpowiedzi
27
Witam.
Mam takie cuś.


żona próbowała sama dość o co tu chodzi i tłumaczyła to różnymi tłumaczami, nawet była w Urzędzie Skarbowym, ale tam ją szybko zmyli, była też w biurze podatkowym, a tam kobieta spojrzała i powiedziała, że rozliczenie powinno wyjść na zero, ale Oni już nie zajmują się rozliczaniem norweskich pitów. Kobieta z Urzędu Skarbowego ostatecznie poradziła, gdy już nie było czasu na myślenie, aby rozliczyć się jakkolwiek, a wtedy będzie czas na korektę. No i teraz już nawet czas na korektę się kończy :D Jak żona próbowała teraz sama to rozliczyć to wyszło jej 3000zł do zapłaty :P Więc na pewno coś robi źle. Wiemy, że kwotę zarobku trzeba przeliczyć po kursie z dnia wypłaty, ale to chyba tylko tyle wiemy, bo języka Norweskiego nie znamy i nie wiem co oznaczają konkretne liczby :mad:
Pomoże ktoś?
 
Parę pytań:
- za który rok dochód 2017 czy 2018.
- czy były w roku podatkowym również dochody z PL
- czy było złożone rozliczenie roczne
- sposób rozliczenia razem/osobno

Jeśli było rozliczenie to proszę podać wszystkie dane z rozliczenia, w tym ulgi.

Norwegia - UPO wyłączenie z progresją, dochody są zwolnione z opodatkowania w PL, jednak uwzględnia się je do wyliczenia stopy procentowej, którą liczony jest dochód do opodatkowania uzyskany w PL.

Jeśli nie ma dochodów w PL - rozliczenie jest na 0,00.
 
- to rozliczenie za rok 2018.
- Dochody w Polsce były. (umowa o dzieło i renta rodzinna).
- Było złożone rozliczenie roczne nie uwzględniając Norweskiego dochodu. Z Polskiego dochodu otrzymaliśmy zwrot (179zł). Teraz musimy złożyć korektę uwzględniając ten Norweski dochód.

Kobieta ma jakiś tam program do rozliczania pitów, tylko nie znamy Norweskiego języka i nie rozumiemy, która kwota co oznacza na tych papierkach co otrzymała. Przetłumaczyliśmy to tłumaczem google, ale chyba coś źle przetłumaczyliśmy, bo po wpisaniu kwot w program w taki sposób jak myślimy to wychodzą kosmiczne sumy do zapłaty.
 
To trzeba złożyć korektę....
- przychód jest 8832 koron

- jaki okres pracy w Norwegii ?

Jeśli chcesz podaj
- wszystkie potrzebne dane z PIT-37
- sposób rozliczenia razem osobno
- kto uzyskał dochód z Norwegii
- kto jest pierwszy na rozliczeniu PIT-37


Jutro podam rozliczenie...
 
PIT-37 - To przyjął Urząd Skarbowy




Okres pracy - Od 27.06.2018r. do 25.07.2018r.

Tu mamy jeszcze takie coś czego w ogóle nie rozumiemy, ale na wszelki wypadek też dodaję.


Rozliczanie osobno.

Jeśli będziesz wstanie pomóc, będę Ci niesamowicie wdzięczny.

Eh.. Jeden głupi miesiąc pracy za granica, a problemów co nie miara :rolleyes:
 
Mam policzone, ale...

1. proszę podać wysokość składek zdrowotnych z PIT-40A/11A z ZUS-u.
W pit-37 jest kwota możliwa do odliczenia, a w pit z ZUS może być wyższa.

2. Czy otrzymałeś jakiś zwrot pieniędzy z ZUS w marcowej/kwietniowej emeryturze.
 
Wyliczenie dochodu z Norwegii.
przychód - 8832 NOK
dieta - 435 NOK
dochód - 8397 NOK
kurs za III kwartał - 0,4493

przychód /przeliczony/ 3727,77 zł
KUP - 222,50
dochód - 3550,27
to wpisujemy do PIT/ZG

Proszę sprawdź jeszcze wys. składek zdrowotnych z PIT-11 /umowa zlecenie/.
 
Z ZUSu składki na ubezpieczenia zdrowotne 428,51zł.
Z dochodu polskiego z umowy zlecenie nie były odprowadzane składki zdrowotne, ani społeczne.

I nie było żadnego zwrotu z ZUSu
 
Nie mam dobrych wieści....do zapłaty z korekty =615,00 + odsetki
oraz kwota zwrócona z pierwotnego rozliczenia = 179,00

Niedopłata jest stąd, że przy metodzie UPO nie ma kwoty wolnej,
mnożymy dochód do opodatkowania uzyskany w PL przez wyliczoną
stopę procentową.
U Ciebie stopa procentowa =13,29%, więc
9201*13,29%=1222,81-428,51=794,30~794-179=615,00 do zapłaty.

Czy podać szczegółową rozpiskę, czy to wystarczy..?
 
No cóż, jak trzeba no to się zapłaci. Najważniejsze, że już problem z głowy :)
Dzięki wielkie. Szkoda, że nie mam jak Ci się odwdzięczyć.
Pozdrawiam :)
 
Powrót
Góra