Postępowanie komornicze.

  • Autor wątku Autor wątku Konstancja123
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
K

Konstancja123

Nowy użytkownik
Dołączył
05.2016
Odpowiedzi
1
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy osoba, która jest zadłużona u komornika na kwotę ok. 100 tys. zł., w momencie posiadania całej tej sumy może ją uregulować jedną wpłatą na określoną wcześniej kwotę?
Sytuacja wygląda następująco : na emeryturę osoby wszedł komornik. Osoba ta w formie spadku odziedziczyła mieszkanie. Moje pytanie brzmi : czy osoba ta za życia może zapisać nieruchomość dzieciom jako darowiznę, tak, aby mieszkania tego nie zajął komornik? PROSZĘ O POMOC!!!!
 
Postępowanie egzekucyjne.
Jest winna wierzycielowi, nie komornikowi ( pomijam koszty )
Nie wiem co to określona wcześniej kwota, ale wpłacić możne każdego dnia.
Komornik nie wchodzi ani na emeryturę ani na osobę - zajmuje świadczenie u źródła - zus/zer itd
Co do kombinacji to poczytaj o 300 kk i skardze pauliańskiej
Wszystko jest na forum i w google.
 
Jeżeli tobie jest winna 100 tyś., to wnieś jak najszybciej do komornika o zajęcie tej nieruchomości, to przyspieszy sprawy. Z wpisem komornika może sobie robić co chce z tą nieruchomością i nie będzie to miało żadnego efektu.

Jeżeli kombinujesz dla dłużnika, żeby uniknąć spłaty, to nie warto bo nawet bez wpisu komornika, jeśli już trwa postępowanie to wszystko co zrobisz z tą nieruchomością wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami i jest tylko grą na czas, która w przypadku nieruchomości generuje olbrzymie dodatkowe koszty dla dłużnika.
 
Powrót
Góra