Praca w Niemczech a emerytura ?

  • Autor wątku Autor wątku k@mil
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
K

k@mil

Nowy użytkownik
Dołączył
11.2008
Odpowiedzi
24
Witam wszystkich.

Za tydzień wyjeżdżam do pracy do Niemiec.
Praca ta jest pracą legalną - w niemieckiej firmie.
W związku z tym mam pytanie- Czy w okresie pracy w Niemczech jakiekolwiek składki będą odsyłane do mojego OFE w Polsce?
Czy czas pracy w za granicą w jakikolwiek sposób będzie mi naliczany do emerytury ?
Obecnie mam 30 lat i nie wiem jak długo będę pracował ww Niemczech.

Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Będziesz ubezpieczony na zasadach niemieckich. Z tytułu pracy w Niemczech w przyszłości będziesz mógł wystąpić o niemiecką emeryturę.
 
Powrót
Góra