Praca w Niemczech, Emerytura w Polsce

  • Autor wątku Autor wątku tomaszgrodziec
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
T

tomaszgrodziec

Nowy użytkownik
Dołączył
08.2009
Odpowiedzi
16
Witam,

Mam 48 lat , od 17 lat z przerwami pracuje w Niemczech (na czarno)
Nie mam odprowadzonej zadnej składki na emeryture polsce

jesli bede miał 65 lat bedzie mi sie nalezalo jakies swiadcznie
 
a z czego? nic nie dałes państwu - państwo nic nie odda, oszczędzaj bo sie przyda na starość
 
Dokładnie. I to już ostatni dzwonek na odkładanie.
 
faktycznie jesli nie dam to czmu Państwo miało dac mi,

tylko sie zastanawiam czy nie ma emerytur socialnych np 600 na miesiąc

dziwne jest to dlamnie zyjąc w XXI , myslalem ze osiągają dany wiek przysuguje jakieś minimum np 600zł
 
czyli ja mam pracować na moją emeryture i jeszcze na 600 zł dla ciebie? never :!: :x
 
Na te minimum 600 zł też trzeba spełniać pewne warunki. Popieram fewę.
 
wiesz, ludzie niestety pracuja 30 - 40 lat i ich emerytura wynosi ok.1200-1300 zł a Ty chciałbyś tak na piękne oczy tylko 600?
 
Ja niechce na piekne oczy, ja zadałem tylko pytanie czy cos takiego istnieje, bo niechce mi sie wierzyc, że panstwo zostawia takie osoby same sobie i nic im nie pomoga, z tego co wiem to na 100% bedzie przysygiwał zasiłek z Miasta lub Gminy
 
Powrót
Góra