C
chopson
Użytkownik
- Dołączył
- 05.2012
- Odpowiedzi
- 30
Witam, czy ktos slyszal o takim kierunku jak prawo kanoniczne?
Jest on jednolity, z tego co sie orientuje to jest nauczane zarówno na KULu w Lublinie jak i na UKSW w Warszawie.
Wiadomo, ze po takim prawie nie mozna odbyc aplikacji, ale doczytalem sie, ze wszelkiego rodzaju sprawy rodzinne (uniewaznienie malzenstwa , ustalenie ojcostwa, podzial majatku, ustalenie alimentów) sa dostepne dla kanonistów.
Jak myslicie, czy kanonista moze równiez wystepowac jako obronca w tych sprawach czy jednak aplikant zwyklego prawa ma wieksze szanse na reprezentacje stron?
Czy warto studiowac kanona?
Prosze o odp
Jest on jednolity, z tego co sie orientuje to jest nauczane zarówno na KULu w Lublinie jak i na UKSW w Warszawie.
Wiadomo, ze po takim prawie nie mozna odbyc aplikacji, ale doczytalem sie, ze wszelkiego rodzaju sprawy rodzinne (uniewaznienie malzenstwa , ustalenie ojcostwa, podzial majatku, ustalenie alimentów) sa dostepne dla kanonistów.
Jak myslicie, czy kanonista moze równiez wystepowac jako obronca w tych sprawach czy jednak aplikant zwyklego prawa ma wieksze szanse na reprezentacje stron?
Czy warto studiowac kanona?
Prosze o odp