Przelew z konta osobistego na firmowe

  • Autor wątku Autor wątku chemikabc
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
C

chemikabc

Nowy użytkownik
Dołączył
12.2013
Odpowiedzi
19
Witam,
Dopiero zaczynam działalność gospodarczą, mam 2 pytania związane z używaniem konta firmowego:
Klienci będą mi raczej płacić w gotówce, nie przewiduje przelewów, czy w związku z tym, aby opłacić ZUS i US oraz inne potrzebne rzeczy, mogę sobie zrobić przelew z konta prywatnego? Bo jak inaczej zapełnić konto? Wpłacić w placówce?
Nurtuje mnie jeszcze pytanie, czy w pierwszym miesiącu, gdy dochody nie wystarczą na pokrycie zusu, mogę wpłacić jakies 'dodatkowe' pieniądze? Bo za coś muszę zapłacić składki, a w pierwszym miesiącu chyba będę musiała dołożyć ze swoich oszczędności, wiec jak to rozwiązać, żeby nie podpaść urzędowi skarbowemu?
z góry dzięki!
 
Nie ma znaczenia. Możesz nawet zrobić przelew na ZUS z konta prywatnego. US nie interesuje numer konta.
Osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, jest w zasadzie firmą, więc jest właścicielem zarówno rachunku "prywatnego", jak i "firmowego". W zasadzie do prowadzenia działalności w ten sposób nie trzeba mieć specjalnego rachunku, jednak warto mieć, dla odseparowania finansów firmowych od prywatnych.
 
Czyli na konto firmowe, mogę przelać dowolną kwotę ze swojego osobistego?
 
chemikabc napisał:
Czyli na konto firmowe, mogę przelać dowolną kwotę ze swojego osobistego?
Tak. Pamiętaj DG nie ma osobowości prawnej. DG to TY
 
Powrót
Góra