Przyjecie spadku w całości

  • Autor wątku Autor wątku Damian313
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
D

Damian313

Nowy użytkownik
Dołączył
03.2011
Odpowiedzi
26
Witam,

Moja babcia spożądziłą testament z wydziedziczeniem.
W testamęcie jest zapis, że całość przepisuje na mnie.
Wydziedzicza swoją córkę (stan cywilny panna) która jest moją matką.
Pozostał jeszcze syn babci i jego córka.

Czy związku zowyszą sytuacją skłądając do sądu WNIOSEK O STWIERDZEIE NABYCIA MAJĄTKU,
muszę podawać uczestników takich jak wujek (babci syn) i wujka córkę (babci wunczkę)?

Bardzo proszę o pilną pomoc.
Dziękuję.
 
Podajesz wszystkie osoby które byłyby powołane do dziedziczenia gdyby nie było testamentu oraz osoby wymienione w testamencie.
 
Damian313 napisał:
WNIOSEK O STWIERDZEIE NABYCIA MAJĄTKU
Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku a nie majątku. Jeżeli Pan zatytułuje pismo 'wniosek o stwierdzenie nabycia majątku' to może się Pan spodziewać zwrotnego wezwanie z sądu o sprecyzowanie żądania. Uczestników podaje Pan wg tego co napisał Testovironian tj. mamę i wujka. Uczestnikiem nie będzie córka wujka. Wniosek słada Pan w takim przypadku w trzech egzemplarzach. Każdy egzemplarz z kompletem załączników. Opłata od wniosku to 100 złotych na rachunek wydziału sądu i 5 złotych na rachunek sum na zlecenie prowadzony przez sąd.
 
Powrót
Góra