H
huslar
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 02.2008
- Odpowiedzi
- 1
Witam,
Mam takie pytanie na czym tak dokładnie polega precedens Kosowa. Czy na tym że ogłosiło jednostronnie niepodległość ? Czy raczej, że jest uznawane przez inne państwa ? Czy czywiście zostało pogwałcone prawo Serbii do integralności terytorialnej czy jest to tylko element gry politycznej Serbii i Rosji? Jak ma się do tego Prawo do samostanowienia narodów?
PS. Czy interwencja NATO wtedy jeszcze w jugosławii przed rezolucją 1244 była zgodna z prawem międzynarodowym?
Mam takie pytanie na czym tak dokładnie polega precedens Kosowa. Czy na tym że ogłosiło jednostronnie niepodległość ? Czy raczej, że jest uznawane przez inne państwa ? Czy czywiście zostało pogwałcone prawo Serbii do integralności terytorialnej czy jest to tylko element gry politycznej Serbii i Rosji? Jak ma się do tego Prawo do samostanowienia narodów?
PS. Czy interwencja NATO wtedy jeszcze w jugosławii przed rezolucją 1244 była zgodna z prawem międzynarodowym?