Ratunku!przesuniecie terminu sprawy

  • Autor wątku Autor wątku mama888
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
M

mama888

Użytkownik
Dołączył
07.2015
Odpowiedzi
53
Napisalam prosbe o odroczenie /wyznaczenie innego terminu sprawy abym mogla zalatwic wszystkie moje dokumenty jako dowody.
Okazuje sie ze sprawa sie odbedzie .
Czy znaczy to ze juz moge sprawe widziec jako przegrana? Nie dostarczylam dowodow aby ja wygrac i nie dano mi tej mozliwosci?

Kiedy sad decyduje o przesunieciu terminu?
 
kpc Art. 217.
§ 1. Strona może aż do zamknięcia rozprawy przytaczać okoliczności faktyczne i dowody na uzasadnienie swoich wniosków lub dla odparcia wniosków i twierdzeń strony przeciwnej.
§ 2. Sąd pomija spóźnione twierdzenia i dowody, chyba że strona uprawdopodobni, że nie zgłosiła ich we właściwym czasie bez swojej winy lub że uwzględnienie spóźnionych twierdzeń i dowodów nie spowoduje zwłoki w rozpoznaniu sprawy albo że występują inne wyjątkowe okoliczności.
§ 3. Sąd pomija twierdzenia i dowody, jeżeli są powoływane jedynie dla zwłoki lub okoliczności sporne zostały już dostatecznie wyjaśnione.
 
Nie możesz pisać, że nie miałaś możliwości dostarczenia wniosków dowodowych, bo masz na to czas do momentu rozpoczęcia rozprawy sądowej. Musiałaś zostać poinformowana listownie, że masz czas na złożenie takich wniosków do 7 dni, ale w tym wypadku ten termin nie jest zawity.
 
Ostatnia edycja:
nie moglem zalatwic dokumentow w terminie i ich tlumaczen. Co teraz?
 
teraz przeczytaj przepis, który przytoczyłam wyżej
 
dalam odpowiedz na pozew ze odrzucam pozew w calosci ale na dostarczenie i przetlumaczenie nie bylo juz czasu. Dlatego prosba o odroczenie.
 
Miedzy odebraniem pisma z sadu a ternminem rozprawy bylo malo czasu. termin rozprawy byl na 14 dzien od odebrania pisma z sadu
 
tak oczywiscie podalam uzasadnienie , als echcialam dolaczyc dokumenty popierajace uzasadnienie i Tlumaczenia z jezyka obcego na polski.
 
powod nie ma zadnych dowodow na pismie czy innych. Ma tylko swoje twierdzenia niepoparte zadnymi dowodami.
 
Zabrac je na rozprawe( przetlumaczone). Rozprawa sie odbedzie. Sad przeslucha strony.
Tlumaczenia to nie problem. Tlumacz potrzebuje zaledwie kilka godzin (oczywiscie bedzie dwukrotna stawka), sadu nie interesuje ta kwestia.
Sad zapewne odroczy sprawe i wyznaczy nowy termin. W tym okresie zapewne bedzie ustalac sytuacje dziecka (zaswiadczenia ze szkoly, zaswiadczenia z US). Jesli mowa o doroslym dziecku to byc moze sad w zaistanialej sytuacji oceni sytuacje stron na podstwie dowodu z przesluchania.
Sad nie wysyla wezwania na rozprawe kilka dni przed rozprawa, zwlaszcza do stron zamieszkujacych poza RP (no chyba, ze strona nie informowala platnika o tak istotnych zmianach w swoim zyciu, i ten podal ostatni znany jemu adres).
 
zawiadomienie zostalo dopiero na 14 dni przed rozprawa odebrane z poczty.wyslana jest odpowiedz na pozew. i prosba o odroczenie aby zalatwic wszystkie dokumenty/dowody i przetlumaczyc. Niestety sprawa sie odbedzoie wiec nie ma tych waznych dokumentow ....
 
tam nie dziala tak jak u nas ze sie idzie do biura i na poczekaniu dostaje sie to co sie chce miec... niestety :(
 
Dziecko z cala pewnoscia posiada orzeczenie o niepelnosprawnosci lub jego odpowiednik. To samo dotyczy swiadczen rentowych, jesli sie uczy to tez musi miec jakis dowod (ostatnie swiadectwo/indeks/list ze szkoly).
Rachunki z ostatniego miesiaca tez nie powinny byc problemem. Tlumaczenie to kilka godzin (wielu tlumaczy robi je online i odebrac mozna doslownie w dniu rozprawy).
Pytanie dlaczego zawiadomienie odebrano tak pozno, bo oczywiscie sad wyslal je na zagraniczny adres. 14 dni na przygotowanie dowodow i zabranie je na rozprawe to duzo czasu.
Pytanie jak dobrze przygotowany jest ojciec do rozprawy...
 
mama888 napisał:
tam nie dziala tak jak u nas
czyli gdzie ? za granicą trudno się utrzymać z polskiej renty socjalnej - chyba, że chodzi może o Białoruś czy Ukrainę :)
 
Powrót
Góra