Rozłożenie grzywny na raty

  • Autor wątku Autor wątku spplayer
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
S

spplayer

Nowy użytkownik
Dołączył
01.2011
Odpowiedzi
15
Witam,proszę o poradę w pewnej kwestii.W ostatnim czasie otrzymałem dwa wyroki nakazowe,jeden to grzywna w wysokości 150 zł,a druga to grzywna w wysokości 200 zł+50 zł kosztów sądów oraz nakaz zapłaty na rzecz pokrzywdzonego 220 zł.Proszę mi powiedzieć czy mogę prosić sąd o rozłożenie mi tych grzywien tj.350 zł na raty?(jeśli tak to jak to zrobić)i czy koszty sądowe można dodać do tych grzywien,i co w momencie gdy nie zapłacę kwoty 220zł na rzecz pokrzywdzonego,z góry dziękuje
 
Możesz prosić o rozłożenie zarówno grzywny, jak i kosztów Sądowych na raty na podstawie art. 49 par. 1 k.k.w. ( ew. § 2 , aczkolwiek przy takiej kwocie - par. 2 raczej nie będzie miał racji bytu). Pisząc wniosek udokumentuj go (np. dołącz zaświadczenie o zarobkach).
 
Mam 19 lat,jestem jeszcze w liceum,nie posiadam żadnych dochodów,Mój ojciec nie ma prawa do zasiłku,jest bezrobotny,tak samo moja mama.A więc rozłożenie na raty nie wchodzi w grę?to może jakaś praca?
 
Sąd może zamienić orzeczoną grzywnę na tzw. prace społecznie użyteczne - jeśli egzekucja grzywny jest lub byłaby nieskuteczna ( przeczytaj art. 45 kkw. ). Możesz też zwrócić się o odroczenie wykonania grzywny - maksymalnie do roku czasu ( art. 49 kkw. ).
 
mnow8 napisał:
. Możesz też zwrócić się o odroczenie wykonania grzywny - maksymalnie do roku czasu ( art. 49 kkw. ).

Super,a jak to zrobić?jakie pismo napisać?mogę gdzieś znaleźć wzór takiego pisma?
 
Napisz własnymi słowami dlaczego prosisz Sąd o odroczenie ściągnięcia grzywny, tylko poprzyj to argumentami. Pamiętaj o podaniu sygnatury akt.
 
Powrót
Góra