Spółka cywilna - rozliczenie.

  • Autor wątku Autor wątku Eva_7
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
E

Eva_7

Nowy użytkownik
Dołączył
06.2019
Odpowiedzi
2
W maju 2002 roku została zawarta umowa spółki cywilnej pomiędzy dwoma wspólnikami w równych udziałach. Poza własną pracą nie zostały wniesione żadne środki trwałe. Cały majątek w postaci środków trwałych został zgromadzony w trakcie trwania spółki. W grudniu 2018 roku nastąpiła zmiana wspólników, do spółki wstąpił 01.12.2018r. nowy (trzeci wspólnik), natomiast 03.12.2018 r. wystąpił inny wspólnik. Spółka znów ma dwóch wspólników. Występujący wspólnik nie został rozliczony w żaden sposób, cały majątek wypracowany zostawił w spółce. Obecnie jako były wspólnik chciałby zabrać ze spółki samochód osobowy.
Pytanie:
1). Czy występujący wspólnik miał prawo przekazać swoją część (wstępującemu) nowemu wspólnikowi, jakim dokumentem miało by się to odbyć ?
2). Czy były wspólnik w dalszym ciągu jest współwłaścicielem majątku zgromadzonego w czasie trwania spółki ?
3). W jaki sposób były wspólnik może odzyskać swoją część majątku ?
 
Nikt nie wie ... ;), może jakiś azymut chociaż?
 
to zależy od treści umowy spółki oraz aneksów do niej. Jeśli jest Pani zainteresowana kontaktem to proszę napisać na mojego maila dawidgazapraca@gmail.com
 
Powrót
Góra