Ubezpieczenie przy umowie zlecenie - student

  • Autor wątku Autor wątku justyna.r
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
J

justyna.r

Nowy użytkownik
Dołączył
10.2011
Odpowiedzi
2
Witam.
W czerwcu skończyłam studia pierwszego stopnia stacjonarne, od października rozpoczęłam studia magisterskie ale w trybie zaocznym. Mam 22 lata.
Do tej pory miałam staż w Powiatowym Urzędzie Pracy i z tego tytułu posiadałam ubezpieczenie zdrowotne.
Od poniedziałku mam podpisać umowę zlecenie jako recepcjonistka, przerywając tym samym staż.
Stąd moje pytanie - kto teraz będzie odprowadzał składki na ubezpieczenie zdrowotne?
Czytałam w innym poście, że do ubezpieczenia mogą dopisać rodzice. Problem w tym, że ja jestem mężatką, ale ten fakt prawdopodobnie niedługo ulegnie zmianie... Mój mąż jest ubezpieczony w KRUS-ie, ale ze względu że już nie mieszkamy razem (ale nadal jestem zameldowana u niego) - nie ma możliwości żeby dopisał mnie do ubezpieczenia.
Czy moja mama może mnie zgłosić w swoim zakładzie pracy - pomimo tego że już jestem mężatką i mój meldunek nie pokrywa się z jej?

Obawiam się, że po podpisaniu tej umowy, będę bez ubezpieczenia.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
 
Jesteś osobą uczącą się i masz poniżej 26 lat dlatego też jesteś osobą ubezpieczoną i to państwo płaci składki. Przy podpisywaniu umowy weź ze sobą legitymację lub zaświadczenie że się uczysz, wtedy zleceniodawca będzie wiedział że nie musi ZUSu płacić.
 
Powrót
Góra