M
MrNeo
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 03.2014
- Odpowiedzi
- 25
Cześć,
Zwracam się z prośbą o poradę w nietypowej sytuacji.
Dwa lata temu współpracowałem z firmą, która w ramach naszych ustaleń ustnie zaoferowała mi pakiet medyczny Medicover jako bezpłatny benefit. Uznano wtedy, że kwota za ten pakiet jest tak mała, że nie ma sensu by formalnie się za niego rozliczać.
Problem pojawił się teraz – firma, z którą miałem konflikt dotyczący niewypłacenia mi wynagrodzenia (sprawa zakończona na moją korzyść i obecnie egzekwowana przez komornika), przesłała mi fakturę z datą sprzed 2 lat, dotyczącą tego pakietu medycznego.
Faktura ta nigdy wcześniej do mnie nie dotarła – ani w okresie, gdy była wystawiona, ani w jakimkolwiek późniejszym czasie. Otrzymałem ją dopiero teraz, wraz z naliczonymi odsetkami i kosztami dodatkowymi (np. równowartość 40 euro). Wygląda to na próbę odwetu za wygraną przeze mnie sprawę.
Kwota jest stosunkowo niewielka, ale firma ta już wcześniej wykazała się nierzetelnością, dlatego nie chcę płacić czegoś, czego nie muszę.
Moje pytania:
1. Czy faktura z datą sprzed 2 lat, której nigdy wcześniej nie otrzymałem, jest wiążąca?
2. Czy ustne ustalenie, że pakiet medyczny jest bezpłatnym benefitem, ma jakąkolwiek moc prawną?
3. Jakie kroki mogę podjąć, aby uniknąć płacenia tej nienależnej kwoty?
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Pozdrawiam
Zwracam się z prośbą o poradę w nietypowej sytuacji.
Dwa lata temu współpracowałem z firmą, która w ramach naszych ustaleń ustnie zaoferowała mi pakiet medyczny Medicover jako bezpłatny benefit. Uznano wtedy, że kwota za ten pakiet jest tak mała, że nie ma sensu by formalnie się za niego rozliczać.
Problem pojawił się teraz – firma, z którą miałem konflikt dotyczący niewypłacenia mi wynagrodzenia (sprawa zakończona na moją korzyść i obecnie egzekwowana przez komornika), przesłała mi fakturę z datą sprzed 2 lat, dotyczącą tego pakietu medycznego.
Faktura ta nigdy wcześniej do mnie nie dotarła – ani w okresie, gdy była wystawiona, ani w jakimkolwiek późniejszym czasie. Otrzymałem ją dopiero teraz, wraz z naliczonymi odsetkami i kosztami dodatkowymi (np. równowartość 40 euro). Wygląda to na próbę odwetu za wygraną przeze mnie sprawę.
Kwota jest stosunkowo niewielka, ale firma ta już wcześniej wykazała się nierzetelnością, dlatego nie chcę płacić czegoś, czego nie muszę.
Moje pytania:
1. Czy faktura z datą sprzed 2 lat, której nigdy wcześniej nie otrzymałem, jest wiążąca?
2. Czy ustne ustalenie, że pakiet medyczny jest bezpłatnym benefitem, ma jakąkolwiek moc prawną?
3. Jakie kroki mogę podjąć, aby uniknąć płacenia tej nienależnej kwoty?
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Pozdrawiam