S
skirulez
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 01.2016
- Odpowiedzi
- 3
Cześć!
Otrzymałem wezwanie do zapłaty na rzecz firmy windykacyjnej mandat z Włoch z połowy 2023 roku w kwocie około 250 Euro.
Po kilku telefonach otrzymałem kopię orginalnego mandatu oraz potwierdzenie nieodebrania awizo z grudnia 2024 (nie kojarzę awizo, ale załóżmy że rzeczywiście list gdzieś po drodze zaginął).
Orginalny mandat jest na kwotę €60, w razie nie zapłacenia w terminie wskazują we włoskim systemie kwotę € 117,00 jako "The above-mentioned amount includes notification and procedure costs".
Czy w takiej sytuacji mogę zapłacić mandat bezpośrednio olewając firmę windykacyjną. Dodam, że nie chodzi mi już o samą kwotę, tylko o potencjalną nieuczciwość tejże firmy - doliczenie dwukrotnej wartości i powołanie się na przepis włoskiego prawa (Art. 203.3 ( Codice della Strada )) który raczej nie ma tutaj zastosowania.
Z góry dzięki za poradę!
Otrzymałem wezwanie do zapłaty na rzecz firmy windykacyjnej mandat z Włoch z połowy 2023 roku w kwocie około 250 Euro.
Po kilku telefonach otrzymałem kopię orginalnego mandatu oraz potwierdzenie nieodebrania awizo z grudnia 2024 (nie kojarzę awizo, ale załóżmy że rzeczywiście list gdzieś po drodze zaginął).
Orginalny mandat jest na kwotę €60, w razie nie zapłacenia w terminie wskazują we włoskim systemie kwotę € 117,00 jako "The above-mentioned amount includes notification and procedure costs".
Czy w takiej sytuacji mogę zapłacić mandat bezpośrednio olewając firmę windykacyjną. Dodam, że nie chodzi mi już o samą kwotę, tylko o potencjalną nieuczciwość tejże firmy - doliczenie dwukrotnej wartości i powołanie się na przepis włoskiego prawa (Art. 203.3 ( Codice della Strada )) który raczej nie ma tutaj zastosowania.
Z góry dzięki za poradę!