Wrzuta Download - co zrobić aby serwis był legalny?

  • Autor wątku Autor wątku Shaken
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
S

Shaken

Nowy użytkownik
Dołączył
04.2009
Odpowiedzi
3
Witam!
Planuję stworzyć stronkę, która pozwoli ściągać
pliki MP3 z wrzuta.pl. Z tego co się zorientowałem,
bycie właścicielem takiego serwisu nie jest nielegalne.
A pobieranie MP3'jek jest nielegalne...

Co zrobić aby nie mieć żadnych problemów?
/Czy trzeba napisać jakiś regulamin - jeżeli tak, co ma w nim być zawarte/

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
Jeżeli Ty stworzysz stronę, będziesz prowadził hosting, wrzucisz pliki i będziesz je udostępniał, to choćbyś napisał najlepszy regulamin na świecie będzie to bezprawne.
 
Na moim serwerze znajdą się tylko pliki strony.
A dokładniej mówiąc skrypt, który po podaniu linku do pliku
zaczyna ściągać plik MP3 z serwera wrzuta.pl.

Żadna MP3'ka nie będzie na moim serwerze.
 
Sama taka działalność jest legalna:
Art. 13. 1. Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto transmitując dane oraz zapewniając automatyczne i krótkotrwałe pośrednie przechowywanie tych danych w celu przyspieszenia ponownego dostępu do nich na żądanie innego podmiotu:
1) nie modyfikuje danych,
2) posługuje się uznanymi i stosowanymi zwykle w tego rodzaju działalności technikami informatycznymi określającymi parametry techniczne dostępu do danych i ich aktualizowania oraz
3) nie zakłóca posługiwania się technikami informatycznymi uznanymi i stosowanymi zwykle w tego rodzaju działalności w zakresie zbierania informacji o korzystaniu ze zgromadzonych danych.
2. Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto przy zachowaniu warunków, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie usunie dane albo uniemożliwi dostęp do przechowywanych danych, gdy uzyska wiadomość, że dane zostały usunięte z początkowego źródła transmisji lub dostęp do nich został uniemożliwiony, albo gdy sąd lub inny właściwy organ nakazał usunięcie danych lub uniemożliwienie do nich dostępu.
 
A jeśli ma się zezwolenie od autorów danego albumu,i pliki trzyma sie na swoim serwerze, to jak sprawa wygląda? Mogą się przyczepić do czegoś?
 
Jak masz zezwolenie na rozpowszechnianie od właścicieli praw autorskich (autora lu wydawcy) to jest to legalne.
 
Powrót
Góra