Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług edukacyjnych przez szkołę niepubliczną

  • Autor wątku Autor wątku Nova77
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
N

Nova77

Użytkownik
Dołączył
07.2013
Odpowiedzi
70
Szanowni Państwo,
będę wdzięczna za uwagi, w następującej kwestii.
Spółka z o.o., zarządzająca niepubliczną szkołą podstawową, wysłała wypowiedzenie umowy o świadczenie usług edukacyjnych, z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Uczniem jest dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością.
W mojej opinii, termin wypowiedzenia, został określony w sposób nieprawidłowy, a zatem wypowiedzenie jest wadliwe.
Złożone zostało odwołanie, w którym wyrażono wolę dalszej współpracy i zwrócono się o anulowanie wypowiedzenia umowy.
Jeżeli placówka nie rozpatrzy tego monitu pozytywnie, pozostaje tylko droga sądowa.
Moje pytanie dotyczy kwestii: czy taki pozew, powinien zostać złożony do sądu rejonowego - wydziału cywilnego, czy też do jednostki administracyjnej - samorządowego kolegium odwoławczego, a w dalszej kolejności - do wojewódzkiego sądu administracyjnego?
Ważne informacje: spółka z o.o., rozwiązuje umowę, z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Nie jest to formalne skreślenie z listy uczniów. Nie jest to także rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, z powodu naruszenia przez ucznia regulaminu szkoły. W piśmie nie podano żadnych powodów rozwiązania umowy.
Będę wdzięczna za Państwa pomoc w tej kwestii.
 
Powrót
Góra