X
xpbit
Użytkownik
- Dołączył
- 05.2012
- Odpowiedzi
- 43
Witam Wszystkich !
Mam problem tego typu że dostałem wypowiedzenie z artykułu 159 ust 1 i 2. z 3 miesięcznym wypowiedzeniem...
Wypowiedzenie dostałem dokładnie kolejnego dnia po dniu w którym powinna być wypłata ( wypłaty oczywiście brak bo wniosek o upadłość zablokował konta )
i tu rodzi się pytanie.
Czy jeśli spółka wypowiedziała umowę ze względu na likwidację/restrukturyzację/upadłość jednocześnie nie wypłacając już wynagrodzeń to można skorzystać z art. 55 KP ?
Spółka nie wypłaciła, ani nie wypłaci żadnych kolejnych wynagrodzeń, a każe dalej pracować za darmo.
Czy w takich sytuacjach art 55 KP ma zastosowanie czy pracownicy są wobec takiego procesu bezsilni ?
Mam problem tego typu że dostałem wypowiedzenie z artykułu 159 ust 1 i 2. z 3 miesięcznym wypowiedzeniem...
Wypowiedzenie dostałem dokładnie kolejnego dnia po dniu w którym powinna być wypłata ( wypłaty oczywiście brak bo wniosek o upadłość zablokował konta )
i tu rodzi się pytanie.
Czy jeśli spółka wypowiedziała umowę ze względu na likwidację/restrukturyzację/upadłość jednocześnie nie wypłacając już wynagrodzeń to można skorzystać z art. 55 KP ?
Spółka nie wypłaciła, ani nie wypłaci żadnych kolejnych wynagrodzeń, a każe dalej pracować za darmo.
Czy w takich sytuacjach art 55 KP ma zastosowanie czy pracownicy są wobec takiego procesu bezsilni ?