Wyrok łączny

  • Autor wątku Autor wątku coffine
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
C

coffine

Nowy użytkownik
Dołączył
09.2013
Odpowiedzi
14
Witam. Osoba mi bliska przebywa w ZK. Potocznie zwany "bilet" miała odnośnie wyroku z jednej sprawy. Podczas pobytu w ZK wyszły tez 3 inne sprawy. 2 sprawy z 3 się już odbyły, została jedna, która być może skończy się nawet i umozeniem. Ale nie w tym rzecz. Osoba stara się o wyrok łączny (wyrok łączny przysługuje, gdyż wszystkie przestępstwa miały miejsce przed wydaniem jakiegokolwiek wyroku), ale tutaj pojawia się sprawa sprzed 2 lat - wyrok w zawieszeniu (wyrok został wydany w lipcu 2016, było to 9 miesiecy na 2 lata) a okres próby nie minął. Wiec zawiasy zostały odwieszone (wszystkie przestępstwa są zupełnie inne niż te w którym zostal wydany ten wyrok w zawieszeniu).
Stąd pytanie - starając się o wyrok łączny złącza się wyroki z wszystkich bieżących spraw, ale czy te 9 miesiecy które byly zawieszone również? Czy do "odsiadki" będzie wyrok łączny + odwieszone 9 miesięcy (z ktorymi nie da się nic zrobić)?
 
Piszesz w sposób zagmatwany. Sąd może połączyć wyroki zarówno z karą bezwzględnego więzienia jak i ten, gdzie kara jest lub była wcześniej zawieszona.
 
Powrót
Góra