N
Notsmile
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 09.2015
- Odpowiedzi
- 19
Witam, ostatnio wpadłem na pomysł zarabiania na tzw. commisionach, czyli rysowaniu obrazków na zamówienie na różnych stronach typu np. ***. Trapi mnie jednak pewna kwestia, na którą nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mianowicie chodzi o kwestie prawno-podatkowe. Jak to wygląda u nas w polsce? Rozumiem, że ten przykładowy *** pobiera pewnie dla siebie jakąś prowizję, ale koniec końców mówimy o jakimś tam zarobku. Po roku wykonywania takich zleceń dostanę PIT do wypełnienia? A może nic nie dostanę i przy każdym zleceniu muszę sam dbać o przygotowanie odpowiedniej umowy między mną a klientem? A może nie ma to zupełnie znaczenia i mogę sobie takie zlecenia wykonywać bez problemu (w co szczerze wątpię)?
Bardzo bym prosił o jakieś rozjaśnienie sprawy, bo naprawdę trudno mi znaleźć cokolwiek na ten temat, co omawiałoby problem w naszych, polskich realiach.
moderacja
Bardzo bym prosił o jakieś rozjaśnienie sprawy, bo naprawdę trudno mi znaleźć cokolwiek na ten temat, co omawiałoby problem w naszych, polskich realiach.
moderacja
Ostatnią edycję dokonał moderator: