Zasypanie rowu melioracyjnego

  • Autor wątku Autor wątku antarktydzianin
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
A

antarktydzianin

Nowy użytkownik
Dołączył
09.2009
Odpowiedzi
13
Witam
moja sprawa wygląda w ten sposób iż od wielu lat przed moją posesją nie było rowu więc teren ten wykorzystywaliśmy jako parking, pilnowaliśmy go dbaliśmy, nawieźliśmy trochę szlaki żeby można było się spokojnie zatrzymać, dodam że jest to teren położony na wzniesieniu w związku z czym brak rowu nie miał żadnych sprzeczności ponieważ wszystko spływało na niżej położone tereny, fakt iż obszar tego "parkingu" mieścił się przy głównej wojewódzkiej drodze dojazdowej często był ratunkiem dla wielu samochodów a nawet ciężarówek którym przytrafiło się jakieś nieszczęście więc mogli sobie spokojnie się tam zatrzymać i poratować. Do tego dodam że jesteśmy obszarem wiejskim w związku z tym jeździ autobus i na tym "parkingu" zabierał i wysadzał dzieci które jechały do szkoły, ponieważ większość wsiadała tutaj a przystanek był w dużej odległości od nas i było tak bezpieczniej.
Wszystko było dobrze dopóki w zeszłym roku z dnia na dzień na drogę weszli robotnicy, bez żadnego zawiadomienia i zaczął się remont drogi i jak się dowiedzieliśmy poprawa rowów na całej długości wsi. Okazało się iż ten nasz "parkig" będzie rozkopany, wysłane było wiele pism jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Tłumaczyli się że musi on być rozkopany, ponieważ pod wjazdami do posesji będą prowadzone rury odprowadzające nadmiar wody. Jednak rów jest wykopany a rur jak nie było tak nie ma.
Chciałbym jednak z powrotem mieć ten "parking" i chciałbym się dowiedzieć w jakie miejsca muszę się udać jakie papiery i od kogo posiadać no i jaki może być orientacyjny koszt tego starania się o przywrócenie "parkingu".
 
Należy sprawdzić projekt budowlany dotyczący terj drogi. Może w ramach prac przewidziano przepusty co umożliwi wykonanie nawierzchni?
 
Powrót
Góra