Zwrot Working Tax Credit - Forum Prawne

 

Zwrot Working Tax Credit 3

a......teraz bardziej mi to rozswietlilo sprawe sposob wyplacania tax credit polega na tym,ze naliczane sa na podstawie dochodu za wczesniejszy rok ale wyplacany do przodu. Czy macie podany okres , za jaki musicie zwrocic nadplate? ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Wielka Brytania


Odpowiedz
 
17-01-2015, 11:31  
Eliss
Moderator
 
Eliss na Forum Prawnym
 
Posty: 2.623
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

a......teraz bardziej mi to rozswietlilo sprawe
sposob wyplacania tax credit polega na tym,ze naliczane sa na podstawie dochodu za wczesniejszy rok ale wyplacany do przodu. Czy macie podany okres , za jaki musicie zwrocic nadplate?
Co do rachunku jaki otrzymaliscie to tam na pewno jest data , do ktorej musicie zaplacic. Radzilabym zadzwonic do nich i powiedziec,ze obecnie jestescie w trakcie odwolania od tej decyzji.
Eliss jest off-line  
18-01-2015, 10:16  
hubikk
Początkujący
 
hubikk na Forum Prawnym
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

żadnego rozliczenia czy wyjaśnienia skąd ta nadpłata i za jaki okres nie dostaliśmy. nie dodałem też, że cała poczta przychodzi do nas na adres w polsce, ale to chyba jasne.

powiedz mi czy to możliwe, że przez niewypełnienie jakiegoś druku potwierdzającego ich rozliczenie mogli zażądać zwrotu prawie całych tax`ów?
hubikk jest off-line  
19-01-2015, 23:09  
Eliss
Moderator
 
Eliss na Forum Prawnym
 
Posty: 2.623
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Nie. Powinniscie dostac informacje z jakiego powodu i za jaki okres musicie zwrocic tax credit.
Eliss jest off-line  
22-02-2015, 22:38  
tiesto100
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Witam. Ciekawe jak w moim przypadku bedzie ( jeszcze listu nie dostałem ze zwrotem kasy). Moja sytuacja wyglada tak : W Angli pracuje od pazdziernika 2013 roku, Working tax wziełem zaraz po roku podatkowym (okolo 10 kwietnia 2014). W okresie pazdziernik 2013- 05 kwiecień 2014 zarobiłem 6000f. Przyznano mi wtedy 54 f tygodniowo workingu i placą tyle az do dziś. Dziś mamy 23 luty 2015 i z moich wyliczen wnioskuje ze zarobie 12000 f w okresie 6 kwiecien 2014- 5 kwieceń 2015 . Mam sie przygotować na zwrot kasy? dziekuje
tiesto100 jest off-line  
23-02-2015, 21:32  
jaco77
Stały bywalec
 
Posty: 1.195
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Pierwsze 5000 funtow nadplaty badz 2500 funtow niedoplaty przy Tax Credits nie jest brane pod uwage tzn ignorowane(disregard).W Twoim przypadku 6000+5000=11.000,czyli jezeli zarobisz 12.000 to bedziesz rozliczany tylko za dodatkowe 1000 funtow dochodu w tym roku i cos tam bedzie trzeba oddac.Jezeli dalej bedziesz sie kwalifikowac do WTC (13.000 dla single claim bez dzieci i 17.000 dla couple bez dzieci) to beda Ci potracac podczas nastepnego roku podatkowego z Tax Credit award.
jaco77 jest off-line  
24-02-2015, 22:17  
tiesto100
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Dzieki za informacje. Własnie 24 lutego zrezygnowałem z Workingu i powracam do kraju na stałe. W takim przypadku znajdą mnie jakby trzeba było cos oddawać? dzieki
tiesto100 jest off-line  
20-05-2015, 13:33  
KAJAMAL
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Czesc wszystkim, dostałam list, że muszę zwrócic nadpłacony working tax credit. Czy kazdy z was zwrocili jak to wyglada prawnie? Dodam, że mieszkam juz od 2 lat w polsce.

Z góry dziekuje za pomoc.
KAJAMAL jest off-line  
24-05-2015, 16:22  
monikal77
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Witam,
mój mąż wrócił z UK do Polski na stałe rok temu. Dwa dni temu na polski adres przyszło pismo dotyczące zwrotu Working Tax Credit za 2012 r. Nie jest to mała kwota bo 630 funtów, biorąc pod uwagę obecny wysoki kurs funta. Proszę o odpowiedź w jaki sposób mogę zwrócić te pieniądze do Revenue? Chcę to zrobić jak najszybciej bo już trzy lata czekają na zwrot ( nie wiedziałam, że mąż nie oddał pieniędzy) i boję się ewentualnych problemów i większych kosztów spłaty.
monikal77 jest off-line  
26-05-2015, 20:02  
Eliss
Moderator
 
Eliss na Forum Prawnym
 
Posty: 2.623
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

W decyzji na pewno masz napisane jaka jest forma zwrotu nadplaty.
Eliss jest off-line  
26-05-2015, 22:10  
monikal77
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Napisane jest tylko jak oddać pieniądze z Anglii, jest dołączony druk do wpłaty ale tylko w Angielskim banku. My jesteśmy w Polsce, jak to zwrócić z Polski?
monikal77 jest off-line  
27-05-2015, 15:35  
nefrez
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Witam,

w odpowiedzi na Twoje zapytanie popowiadam jak wyglada ta kwestia zwrotu z PL, a mianowicie najlepiej otworzc konto walutowe w PL w banku np. PKO też chyba mają tą opcję , nie umiem powiedziec jaki jest koszt tego konta zależy od Banku ect. nastepnie wpłacacie tam funty i z tym payslipem który otrzymaliście w banku z Waszego konta walutowego Wam te pieniądze wyśla do HM R, , oczywiście wezmą za to prowizje , nie wiem jaką zależy od banku, ect. Jest to dość kłopotliwe, i jeszcze dodatkowo prowiza za otworzenie konta walutowego oraz usługę wysłania przez Bank tych pieniędzy do UKMam nadzieje, że trochę pomogłam


Pozdrawiam
nefrez jest off-line  
27-05-2015, 15:51  
nefrez
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

ps. Najlepiej udać sie do dużego oddziału Banku , bo w tych mniejszych odziałach mogą się słabo orientować o co chodzi
nefrez jest off-line  
27-05-2015, 21:12  
anax1964
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Witam...

Mam podobny problem, otóż w dniu wczorajszym dostałem z HRMC zwykły list z informacją, że powinienem zwrócić nadpłacony Working Tax Credit, który przyznano mi jak pracowałem w UK. Wysokość nadpłaty to 350 funtów. Nie było by w tym nic specjalnie dziwnego, gdyby nie fakt, że z UK powróciłem do PL, 7 lat temu i od tego czasu nie byłem i nie pracowałem w UK. Poza tym wyjeżdżając z UK poinformowałem HRMC, że kończę pracę i wracam do kraju. Czy po takim okresie sprawa nie powinna być przedawniona?, czy powinienem się z nimi kontaktować ?. W piśmie straszą mnie, że jak w ciągu kilku dni nie spłacę tej kwoty to jakaś polska firma windykacyjna zajmie się moją sprawą.
Proszę o radę jak mam postąpić w tej sprawie
anax1964 jest off-line  
29-05-2015, 06:51  
moniczka.k
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

Witam. Ja również proszę o pomoc w związku z working tax credit.
Otóż od roku 2007 do 2011 przebywalismy wraz z mężem ( wtedy jeszcze nie byliśmy małżeństwem ) w Szkocji. Jako, że mąż pracował za najniższą krajową przysługiwał mu zasiłek dla osób o niskich dochodach. Zasiłek ten w kwocie 618 funtów został mu przyznany od lipca 2008 do kwietnia 2009. Po tym czasie tj. od maja 2009 został on zabrany jako, że mąż zaczął osiągać wyższe dochody. I tak jak wspomniałam wyżej przebywaliśmy tam jeszcze do 2011, Rozliczaliśmy się z podatku zgodnie z prawem i nawet po powrocie do Polski otrzymaliśmy jeszcze zwrot zapłaconego podatku, bo kwota jaką uzyskaliśmy była nieopodatkowana, w związku z tym cały podatek został nam zwrócony.

Dlaczego o tym wspominam, ponieważ ta sama placówka która rozlicza ten podatek HM REVENUE ( odpowiednik naszego urzędu skarbowego ) wystosowała do nas pismo, które otrzymaliśmy wczoraj. Zaznaczę, że nie był to list polecony. Z owego pisma wynika, że mąż musi im zwrócić 377 funtów. Nie ma podanego uzasadnienia z jakiego powodu. Jest tylko wezwanie do zapłaty, informacja o tym, że już coś wcześniej do męża wysłali, choć jest to 1-szy list jaki mąż otrzymał. No i teraz grożą nam egzekucją komorniczą w celu ściągnięcia tej kwoty. Nie wiemy za co chcą te pieniądze. Dzwoniliśmy na podaną przez nich infolinie. Na połączenia wydaliśmy 150 zł a i tak połączenia były zrywane z powodu złej jakości połączenia. W końcu raz udało się porozmawiać z pracownikiem infolinii, który oznajmił nam, że jeśli te pieniądze nie wpłyną do jutra , to rozpocznie się proces ściągnięcia tego długu poprzez komornika. Nie udzielono nam żadnej informacji skąd wzięła się ta kwota. Kazano zadzwonić pod inny numer, z którym nie udało sie połączyć.

Proszę nam napisać co możemy w tej sytuacji zrobić ? Czy może spotkali się państwo z podobnym przypadkiem ? Czy jest to w ogóle zgodne z prawem, aby po tylu latach przysłać do nas pismo grożące egzekucją komorniczą bez ówcześniejszego powiadomienia nas, że cokolwiek jest do spłaty ? Jak możemy się dowiedzieć za co właściwie ta kwota została naliczona?. Czy może znają państwo jakieś placówki które byłyby nam w stanie pomóc ?
Bardzo proszę o pomoc.
moniczka.k jest off-line  
29-05-2015, 14:24  
anax1964
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Zwrot Working Tax Credit

No to dokładnie taki sam schemat jest w moim przypadku. Krótkie pismo z podaną kwotą bez żadnego rozliczenia za jaki okres i dlaczego akurat 350 a nie 1350 funtów. Podejrzewam próbę wyłudzenia, numer referencyjny tego typu pisma jest inny niż na wzorze ze strony HMRC. Poza tym wzór pisma dotyczącego zwrotu nadpłaconego WTC ze strony HMRC wygląda zupełnie inaczej. Jest tam dokładnie podany okres za jaki został nadpłacony WTC oraz kwota. Także ja myślę, że coś tu nie gra. No i zastanawiające jest, że najlepszą formę spłaty zadłużenia zaproponowano w moim przypadku telefon, co według mnie jest kompletnym absurdem.
anax1964 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Working tax credit (odpowiedzi: 2) Witam:) Spróbuje opisać moja sytuacje jak najlepiej potrafię .mianowicie jestem matka 2 letniej córki Amelki i miesięcznej córki Natalii .Na...
§ Overpaid Working Tax Credit & Child Tax Credit (odpowiedzi: 5) Witam, jakieś kilka dni temu dostałem list od HMRC odnośnie zawieszenia i konieczności spłaty całej kwoty otrzymanej w bieżącym roku podatkowym...
§ working tax credit (odpowiedzi: 6) Witam. Jestem w Uk od roku, mam ukończone 25 lat i mam najniższe wynagrodzenie.Mam pytanie ad working tax credit a mianowicie: - liczba godzin...
§ Working Tax Credit (odpowiedzi: 20) Dziekuje .Chciałabym jeszcze zapytać czy moge starac sie o WTC?Praca ktora podjełam w lipcu jest na pół etatu (24h/tydz),jest to moja pierwsza...
§ zwrot working tax credit po powrocie do polski (odpowiedzi: 6) Witam wszystkich. Przed planowanym powrotem do polski poinformowałam HR o terminie opuszczenia UK aby zaprzestali płacic mi Working Tax Credit i że...
§ working tax credit (odpowiedzi: 13) Czesc wszystkim! Moj kolega staral sie o zasilek working. On pracuje , jego zona nie. Maja male dziecko. Kolega pracuje na part time , 16 godzin na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.