AŚ Kielce - Forum Prawne

 

AŚ Kielce 3

Na początek krótki wstęp J Nie chciałam zakładać nowego tematu bo sprawa tyczy się tego aresztu. Mój brat odsiaduje karę od dwóch miesięcy, dostał grupę P2p, ale od początku jest na oddziale zamkniętym. Z tego ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo


Odpowiedz
 
02-08-2008, 11:37  
strata
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie Re: AŚ Kielce

Na początek krótki wstęp J
Nie chciałam zakładać nowego tematu bo sprawa tyczy się tego aresztu. Mój brat odsiaduje karę od dwóch miesięcy, dostał grupę P2p, ale od początku jest na oddziale zamkniętym. Z tego co mówi to wszyscy co są z nim w celi mają P2 i ich nie przenoszą, a tym areszcie jest oddział półotwarty i są podobno wolne miejsca. Próbowali sami coś zdziałać w tej sprawie ale rozmywa z wychowawcami, którzy zresztą zmienią się co chwilę nic do tej pory nie dały chociaż obiecują, że ich na pewno przeniosą.
Pomyślałam że może oficjale podanie - prośba byłaby bardziej skuteczna. Tylko do kogą ją pisać do dyrektora aresztu czy może gdzieś wyżej (np. do rzecznika) i czym umotywować taka prośbę??
Bardzo dziękuję z góry za pomoc
strata jest off-line  
02-08-2008, 20:03  
Barbie
Stały bywalec
 
Barbie na Forum Prawnym
 
Posty: 1.806
Domyślnie Re: AŚ Kielce

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby chyba oficjalna prośba do dyrektora. Nawet gdyby napisać do CZSW to i tak oni skierują to do tego dyrektora. Z resztą na razie bez sensu pisać wyżej niż dyrektor
Barbie jest off-line  
08-08-2008, 14:24  
cuks
Użytkownik
 
Posty: 322
Domyślnie Re: AŚ Kielce

W Kielcach właśnie tak jest, przebywa tam bardzo dużo osób, które są już po wyrokach i mają grupę p2 albo r2.
Jeśli chodzi o ten nowy zakład to on jest jeszcze chyba nie do końca uruchomiony (ciągle trwają tam remonty) i nie chcą jeszcze nikogo tam za bardzo przerzucać, a co do reszty to miesiącami nieraz się czeka na transport do zakładów półotwartych. Oni muszą zebrać kilka osób, które tam pojadą, bo z jednym skazanym nie opłaca im się jeździć 300 km.
Proponowałabym złożyć oficjalne pismo do dyrektora w tej sprawie, a jeśli rozpatrzy je i nic dalej nie ruszy się w tej sprawie to wtedy do CZSW by trzeba było wysłać pismo. Nic więcej nie zaradzimy Ci tu na forum w tej sprawie
cuks jest off-line  
23-08-2008, 14:15  
cuks
Użytkownik
 
Posty: 322
Domyślnie Re: AŚ Kielce

w kielcach juz tez zrobili przegrodki miedzy stolikami i jest teraz lepiej
cuks jest off-line  
26-08-2008, 12:43  
cuks
Użytkownik
 
Posty: 322
Domyślnie Re: AŚ Kielce

Artykuł z gazety
2007-10-11
W kieleckim Areszcie Śledczym otwarto pawilon penitencjarny dla więźniów
210 skazanych trafi wkrótce do nowego pawilonu penitencjarnego, otwartego w czwartek na terenie Aresztu Śledczego w Kielcach.
Placówka powstała w ramach nakreślonego na lata 2007-2009 programu rządowego, który ma zapewnić dodatkowe 17 tys. miejsc dla osób z wyrokami.
Nowe kieleckie więzienie wzniesiono w ciągu roku, kosztem 8 mln zł. Zbudowali je osadzeni, w ramach działalności gospodarstwa pomocniczego Aresztu Śledczego w Gdańsku.
Obiekt posiada 87 cel jedno-, trzy- i czteroosbowych, w których na jednego mieszkańca przypadnie trzy metry kwadratowe powierzchni. Wyposażony jest w ambulatorium, gabinet dentystyczny, sale do terapii indywidualnej, radiowęzeł, cztery świetlice oddziałowe oraz pomieszczenia dla służby więziennej. Jedno z pól spacerowych dla więźniów będzie pełnić także funkcję boiska sportowego do siatkówki i koszykówki.
Zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej płk Paweł Nasiłowski powiedział, że "wykonywanie obowiązków resocjalizacyjno- ochronnych w takich warunkach napawa nadzieją, iż efekty pracy wychowawczej będą bardziej korzystne zarówno dla tych, którym się poplątały drogi życiowe, jak i dla tych, którzy nie akceptują zachowań pozaprawnych".
Dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Krakowie mjr Zygmunt Lizak przypomniał, że zgodnie z kodeksem karnym wykonawczym, celem kary pozbawienia wolności jest "wzbudzanie woli współdziałania w kształtowaniu społecznie pożądanych postaw". Zapowiedział, że w sąsiedztwie nowo otwartego pawilonu więziennego powstanie kolejny, którego mieszkańcy - w ramach indywidualizacji kar - będą wykonywać na terenie Kielc prace porządkowe.
W opinii funkcjonariuszy SW, 17 tys. dodatkowych miejsc dla skazanych nie rozwiąże kłopotów więziennictwa z wykonywaniem kary pozbawienia wolności, ale znacznie zmniejszy przepełnienie w więzieniach. Obecnie przebywa w nich 90 tys. osadzonych, a czeka na przyjęcie - z powodu barku miejsc "za kratkami" - 40 tys. osób z wyrokami. (PAP)

A tutaj drugi artykuł


Więźniowie do pracy pilnie poszukiwani
Wielki boom na pracowników z zakładów karnych. Do kieleckiego aresztu co rusz zgłaszają się firmy i instytucje, które chcą zatrudnić skazanych. Więźniowie pracowali nawet przy remoncie... sądu
W 14 firmach i instytucjach w mieście pracuje teraz około 70 skazanych z kieleckiego aresztu śledczego. Są zatrudnieni w drukarniach, na budowach, przy remontach i pracach porządkowych. A w kolejce czeka już siedem innych firm, które w ostatnich tygodniach zgłosiły zapotrzebowanie na kolejnych 70 więźniów.
- Zainteresowanie jest zdecydowanie większe niż w ubiegłych latach. O pracowników zwracają się do nas firmy budowlane, placówki oświatowe, domy pomocy społecznej - wylicza Renata Kosakiewicz, oficer prasowy kieleckiego aresztu śledczego.
Mirosław Gajek, przewodniczący wydziału penitencjarnego Sądu Okręgowego w Kielcach, nie ma wątpliwości, skąd tak ogromne zainteresowanie zatrudnianiem więźniów. - Na rynku pracy mamy silny deficyt pracowników budowlanych, bo wielu wyjechało do Anglii czy Irlandii i pracodawcy, sięgając po więźniów, zapełniają tę lukę. Na bezrybiu i rak ryba. Sytuacja zmieniła się diametralnie, bo parę lat temu skazani pisali skargi na dyrektora aresztu, że jednemu dał pracę, a innemu nie. Na jedno miejsce pracy czekało kilkanaście osób - podkreśla sędzia Gajek.
Co ciekawe, skazani pracowali niedawno przy remoncie sądu okręgowego, gdy sędzia Gajek był jego prezesem. Zatrudniła ich firma wykonująca inwestycję.
- Myślę, że wielu naszych pracowników nawet o tym nie wiedziało. Ja zaleciłem tej firmie jedynie, by te osoby pracowały w takich miejscach, by nie doszło do jakiegokolwiek zakłócenia pracy sądu, m.in. by nie pracowali na rusztowaniach, skąd mogliby zaglądać w okna pokojów sędziów czy do sal rozpraw. Nas interesowała generalnie jakość wykonanych prac. Skazany to też człowiek i nie można go całkiem przekreślać. Nabiera jakiegoś fachu i jest szansa, że po wyjściu na wolność ta firma go zatrudni - mówi Gajek.
To, że dla skazanych taka praca na zewnątrz to same plusy, podkreśla także Renata Kosakiewicz. - Jednym z podstawowych elementów resocjalizacji jest przecież wychowanie przez pracę. Skazani są zadowoleni, bo wychodzą z celi, pracują i jeszcze zarabiają pieniądze. Mogą więc spłacić zobowiązania, np. alimenty czy koszty sądowe, i pomóc rodzinom - mówi.
Pensje dla skazanego reguluje kodeks karny, musi być nie mniejsza niż minimalne wynagrodzenie. - W praktyce jest to miesięcznie od 600 do tysiąca złotych brutto - informuje Kosakiewicz.
Na taką pracę mogą liczyć tylko ci, którzy popełnili drobne przestępstwa i odbywają już karę, nie mogą to być osoby tymczasowo aresztowane.
- Do tej pory nie mieliśmy żadnych incydentów, żeby ktoś próbował uciec podczas pracy czy złamać prawo. Skazani są zdyscyplinowani - mówi Kosakiewicz. W pracy są nadzorowani przez osobę wyznaczoną przez pracodawcę, a areszt wysyła do miejsc pracy niezapowiedziane kontrole.
Do pracy więźniowie dojeżdżają zwykle transportem zorganizowanym przez firmę, sporadycznie komunikacją miejską.
Z ich pomocy zadowolona jest Zofia Wesołowska, dyrektorka Domu Dziecka przy Toporowskiego w Kielcach. - Kiedyś wykonywali w naszym domu drobne remonty, naprawy i prace porządkowe na zewnątrz. Nie było z nimi żadnego kłopotu, to kulturalni, solidni ludzie - mówi Wesołowska.
Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

No i trzeci artykuł podobny do pierwszego

Nowe cele w kieleckim areszcie
Kielecki areszt ma dodatkowy budynek. Przy budowie i pracach wykończeniowych pomagali skazani z innych miast. W nowym więzieniu wyrok będzie odsiadywało ponad 200 osób.
Budowa zakładu karnego kosztowała ponad 8 mln zł
W nowych celach czuć jeszcze zapach świeżej farby. W każdej jest radiowęzeł, można nawet zamontować telewizor. Na pierwszy rzut oka bardzo luksusowo. Nie zabrakło też więziennej biblioteki. Osadzenie w kieleckim Areszcie Śledczym stawia na bardziej aktywne formy spędzania czasu, którego przebywające osoby będą miały w nadmiarze.
Budowa zakładu karnego kosztowała ponad 8 mln zł. Kwota byłaby znacznie wyższa, ale przy realizacji inwestycji pomogli więźniowie. Dzięki powstaniu więzienia, osoby, które przebywają obecnie w Areszcie Śledczym, po ogłoszeniu wyroku będą mogły odbyć karę na miejscu. Dotąd były wywożone do zakładów w innych miastach. Dyrekcja przekonuje, że nie tylko więźniowie na tym skorzystają. W nowym budynku jest miejsce dla 210 osadzonych.
cuks jest off-line  
14-11-2008, 15:49  
cuks
Użytkownik
 
Posty: 322
Domyślnie

Jakby komuś było potrzebne to pisze nr konta do wpłacania na tzw. wypiskę:
NBP o/Kielce 53 1010 1238 0804 0613 9120 0000 w tytule wpłaty wpisać: dla imie, nazwisko, imie ojca skazanego
cuks jest off-line  
20-05-2009, 11:55  
cuks
Użytkownik
 
Posty: 322
Domyślnie RE: AŚ Kielce

cuks jest off-line  
16-10-2009, 05:52  
nosferatu
Przyjaciel forum
 
nosferatu na Forum Prawnym
 
Posty: 367
Domyślnie RE: Widzenia tymczasowo aresztowanego

Cytat:
Napisał/a Izka_mean Zobacz post
no troche mam bo ja jestem z Krakowa a on jest w Kielcach;/..
Wiec jak będę na liście to już obojętne w który dzień przyjade (tzn, w taki dzień w którym ma wyznaczone te widzenia) czy muszę być na ten jeden konkterny?
Zasady udzielania widzeń:
1. Widzenia z osobami odwiedzającymi odbywają się w
godz.9.00 - 16.00 w następującym porządku:
1) dla tymczasowo aresztowanych i skazanych zakwalifikowanych jako wymagających osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi zakładu karnego typu zamkniętego lub aresztu śledczego w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo zakładu lub aresztu:
- w piątek,
2) dla skazanych:
- we wtorek,
- w czwartek,
- w sobotę,
- w pierwszą, trzecią i piątą niedzielę miesiąca,

3) dla tymczasowo aresztowanych:
- w środę,
- w piątek,
- w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

2. Przyjmowanie pisemnych zgłoszeń na widzenia od osób odwiedzających odbywa się w godz. 8.00 - 13.00, w dniu realizacji widzenia. W przypadku gdy w danym dniu limit zgłoszeń na widzenia zostanie przekroczony przed godziną 13.00, pozostałe zgłoszenia nie będą przyjmowane.

3. Widzenie trwa 60 minut. Udzielenie otrzymanego w formie nagrody lub ulgi dodatkowego lub dłuższego widzenia jest możliwe, o ile nie koliduje to z planowanym czasem zakończenia widzeń i wzmożoną liczbą widzeń w danym dniu. Zgłoszenie na takie widzenie należy złożyć w wyznaczonym dniu widzenia do godz. 13.00.

4. Za zezwoleniem dyrektora aresztu skazany może jednorazowo skorzystać z połączenia przysługujących mu widzeń z grupy i podgrupy klasyfikacyjnej, jednak w wymiarze nie większym niż 2 x 60 min. Zezwolenie to skazany może otrzymać na pisemną prośbę, zaopiniowaną przez wychowawcę. Przy realizacji tych widzeń obowiązują zasady jak w pkt.3.

5. Ilość i sposób ich udzielania dla skazanych określa Kodeks Karny Wykonawczy.

6. Dla tymczasowo aresztowanych widzenia określa organ dysponujący.

7. Skazanemu, wobec którego jest wykonywane tymczasowe aresztowanie w innej sprawie, udziela się widzeń stosując zasady obowiązujące tymczasowo aresztowanych.

8. W czasie trwania widzenia zezwala się osadzonym na spożywanie artykułów żywnościowych i napojów zakupionych przez odwiedzających w kantynie przy sali widzeń Aresztu Śledczego w Kielcach. Artykuły i napoje mogą być kupowane jedynie w ilościach umożliwiających ich spożycie w trakcie widzenia.

9. Jeśli widzenie odbywa się w sposób uniemożliwiający bezpośredni kontakt z osobą odwiedzającą, to osadzony nie korzysta z poczęstunku ani z możliwości zakupu o którym mowa w pkt. 8.


10.W trakcie trwania widzenia przy stoliku, osobom odwiedzającym zezwala się na zakupienie dla osadzonego: papierosów, słodyczy, owoców odpowiadającej łącznej wartości cenowej 10 paczek papierosów. Zezwala się również na zakupienie dla osadzonego artykułów piśmiennych i środków higieny osobistej. Wyżej wymienione produkty osadzony może zabrać do celi mieszkalnej.

11. Z możliwości zakupu wyrobów tytoniowych, słodyczy i owoców nie korzystają skazani ukarani karą dyscyplinarną w postaci pozbawienia lub ograniczenia możliwości dokonywania zakupów artykułów żywnościowych lub wyrobów tytoniowych.

12. Z możliwości zakupu wyrobów tytoniowych, słodyczy, owoców, artykułów piśmiennych i higienicznych nie korzystają tymczasowo aresztowani ukarani karą dyscyplinarną w postaci pozbawienia prawa dokonywania zakupów artykułów żywnościowych
i wyrobów tytoniowych oraz innych artykułów dopuszczonych do sprzedaży w tutejszym areszcie.

13. W trakcie widzenia zabrania się:
- używania w rozmowie gwary przestępców, słów wulgarnych i obelżywych,
- palenia tytoniu,
- przekazywania i przyjmowania korespondencji, pieniędzy i innych przedmiotów, których posiadanie osadzonemu jest niedozwolone,
- przyjmowania i spożywania napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych oraz leków,
- prowadzenia rozmów w sposób uniemożliwiający odbycie widzenia innym osadzonym,
- zakłócania porządku i bezpieczeństwa oraz prawidłowego przebiegu widzeń.

14. W razie naruszenia przez osadzonego lub osobę odwiedzającą zasad udzielenia widzeń może być ono przerwane lub zakończone przed czasem.

15. Widzenie przerwane z winy osadzonego (lub osoby odwiedzającej) traktuje się jako zrealizowane.

16. Jeżeli zakłócenie prawidłowego toku widzenia nastąpi z winy osoby odwiedzającej - nie będącej członkiem rodziny lub innej niż rodzina osoby bliskiej w rozumieniu art. 115 § 11 Kodeksu karnego Dyrektor Aresztu może podjąć decyzję o skreśleniu takiej osoby z "Karty Widzeń". W przypadku odwiedzających tymczasowo aresztowanego Dyrektor Aresztu może wystąpić do organu dysponującego o wstrzymanie zezwoleń na widzenia.

17. Widzenia nie będą udzielane odwiedzającym, których zachowanie wskazuje, że są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz osobom nie posiadającym wymaganych dokumentów tożsamości, zawierających zdjęcie i dane osobowe (dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, prawo jazdy, książeczka żeglarska).

18. Zabrania się wnoszenia na widzenie artykułów żywnościowych i napojów zakupionych poza kantyną znajdującą się przy sali widzeń.

Przeniosłam post - M
nosferatu jest off-line  
17-10-2009, 17:08  
Izka_mean
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: AŚ Kielce

mam jedno pytanie. nie byłam jeszcze ani razu na widzeniu u chłopaka... i powinnam jechać tam wcześniej tzn, najlepiej o której tam być?.. i póżniej jak wejdę to musze wypełniać jakas katrkę? i dostane ją od nich?.
z góry dzięki za odpowiedz.
Izka_mean jest off-line  
17-10-2009, 17:50  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: AŚ Kielce

Zapoznaj się z wątkiem, są już odpowiedzi na Twoje pytania.
 
17-10-2009, 18:28  
Izka_mean
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: AŚ Kielce

czytałam.Tylko że jestem z Krakowa i najwczesniej była bym tam po 7.. i nie mam tej kartki do wypełninia. na czym w ogóle to polega? że ide do zakładu dostaje kartkę wypełniam oddaje a póżniej czekam??.
z góry dzięki za odpowiedz.
Izka_mean jest off-line  
17-10-2009, 19:47  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: AŚ Kielce

Tak
 
18-10-2009, 17:18  
cuks
Użytkownik
 
Posty: 322
Domyślnie RE: AŚ Kielce

Kartke dostaniesz jak sie tam pojawisz, wchodząc do poczekalni jest siedziba pracowników SW i tam wydaja kartki. Od razu jak na poczekalni sie pojawisz pytaj kto jest ostatni w kolejce i zapamiętaj za kim potem stoisz, bo przy oddawaniu kartek o 8 jest straszne zamieszanie. Na tej kartce są wszystkie opisy i szybko powinnas sie z nią uporac.

A o ktorej tam przyjeżdżają pioerwsze osoby?- zdziwicie sie ale o 3 w nocy!?
sAMI LUDZIE ODWIEDZAJĄCY DO TEGO DOprowadzili, że trzeba przyjeżdżać tak wcześnie, żeby się dostać na 9.
Tym bardziej jest to masakra, że poczekalnia otwarta jest dopiero o 6. Więc nie polecam wrażliwym na zimno.
Tak już jest, ale jak ktoś dotrze o 7 czy 8 to nic sie nie stanie poza tym, że wejdzie na widzenie zamiast o 9 to o 10 30, 12 30 albo o 14. tury są 4 więc nie ma sie co martwic
cuks jest off-line  
19-10-2009, 13:38  
viki22
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: AŚ Kielce

Witam!!! Mam pytanie bo jestem w tym bardzo ciemna.. Mój znajomy został zatrzymany i juz go najprawdopodobniej przeniesli do kielc.. nie jestem z jego rodziny a bardzo by mi zalezało na spotkaniu z nim... czy to jest mozliwe?? aha wspomne jeszcze ze w kielcach ma byc ok 2-3 miesiace a potem maja go przeniesc....
viki22 jest off-line  
20-10-2009, 19:45  
annk
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: AŚ Kielce

Polecam być dużo wcześniej od 8 są wydawane kartki, o 9 zaczyna się pierwsza tura, aby na nią zdążyć warto być około 6.30, w weekendy jest zawsze masa ludzi. Na tygodniu jest trochę lepiej.
annk jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kara od ztm kielce (odpowiedzi: 11) Jeżdzę do szkoły autobusem i na moim przystanku wsiada dość dużo osób, dzisiaj sie złożyło tak ze byłam na końcu kolejki do automatu pieniądze miałam...
§ Opłata dodatkowa za zły bilet. Ztm Kielce (odpowiedzi: 4) Witam. W dniu 11.04.2015 zakupiłem bilet autobusowy 60 minutowy(tak mi się wydawało) umożliwiający dowolną ilość przesiadek w granicach tych 60...
§ oirp KIELCE (odpowiedzi: 7) witam Mam pytanie do aplikantów z Kielc :) Jak u Was wyglądają zajęcia i kolokwia? Jaka atmosfera? Jak praktyki przebiegają? Czy bardzo wymagający...
§ aś kielce (odpowiedzi: 1) Czy ktoś mógłby napisać coś na temat pawilonu 10 aś w Kielcach. Jakie tam są warunki. Będę bardzo wdzięczna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:36.