Przerwa w odbywaniu kary - Forum Prawne

 

Przerwa w odbywaniu kary 7

ewaklara...jakie sa szanse? wiesz cos o tym? szanse aby tam już nie wrócić... trochę przerażają mnie te zmiany, bo wkraczamy na "nieznany teren" i wszystko trzeba analizować od nowa...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo


Zamknięty temat
 
13-07-2007, 21:28  
anakow
Przyjaciel forum
 
Posty: 320
Domyślnie

ewaklara...jakie sa szanse?
wiesz cos o tym?
szanse aby tam już nie wrócić...

trochę przerażają mnie te zmiany, bo wkraczamy na "nieznany teren" i wszystko trzeba analizować od nowa
anakow jest off-line  
16-07-2007, 21:10  
ewaklara
Użytkownik
 
ewaklara na Forum Prawnym
 
Posty: 267
Domyślnie

Anakow konkretnie nic ci nie powiem. Mogę tylko napisać o tym, co mawiają u mojego M. Mianowicie podobno znacznie łatwiej otrzymać odroczenie niż przerwę w odbywaniu kary. (Na swoim przykładzie) M. starał się o odroczenie i według słów naszego adwokata miał owo odroczenie właściwie jak w banku. Powodem był fakt prowadzenia działalności godspodarczej o charakterze sezonowym (zawarte umowy z klientami itp.). Odroczenie miało mu pozowolić na wywiązanie się z tych umów i zakończenie sezonu. Niestety, (pisałam o tym kiedyś), termin rozprawy ustalili później niż stawienia się z ZK i przyszli po niego 2 dni przed tym terminem. Tym samym sprawa o odroczenie stała się bezpodstawna, więc zaczął starać się o przerwę w karze. Przerwy na podstawie takich powodów nie dostał. Mówią, że na przerwę to trzeba mieć na prawdę silne argumenty. Mówią też, że jeśli dostanie pierwsze odroczenie, to następne są już bardziej realne. No i wreszcie, po odroczeniu na min. 1 rok przy właściwym sprawowaniu sie w tym okresie podobno sędziowie dość często przychylają się do zawieszenia wyroku.
Ale Anakow, tak, jak mówię: to wszystko sa opinie osób, które się zetknęły z tematem, natomiast jak będzie, to chyba kwestia każdego indywidualnego przypadku. W każdym razie walczcie o odroczenie, bo generalnie panuje opinia, że o to o niebo łatwiej, niż o przerwę.
Anakow, powiem ci tylko, że ja wolę teraz jak M. jest w ZK, niż jak był w AŚ. To też żadna przyjemność, ale przynajmniej jakieś w miarę normalne zasady i wiadomo na czym się stoi.
ewaklara jest off-line  
16-07-2007, 21:39  
anakow
Przyjaciel forum
 
Posty: 320
Domyślnie

czyli rozumię, że musiał się zgłosić do ZK?
miałam nadzieję, że wnosząc o odroczenie może odczekac na wolności do momentu bodaj rozpatrzenia wniosku...
boję się...że będzie mi trudo przetrwać kolejne rozstanie...ale przy takim nastaweiniu wyląduję w psychiatryku i sprawa się sama rozwiąże
próbować napewno bedziemy
choc widzę, że i opłata jest od wniesienia wniosku..
narazie nie mam go jeszcze..dowiedziałam się, że u nas zwalniają ok 16tej....i z coraz większym napięciem czekam na czwartek...Żeby tylko Sąd się przychylił do DPK
anakow jest off-line  
16-07-2007, 22:03  
ewaklara
Użytkownik
 
ewaklara na Forum Prawnym
 
Posty: 267
Domyślnie

Anakow, niestety nie zgłosił się sam tylko go aresztowali na ulicy (w czasie pracy). A to dlatego, że miał ten termin sprawy o odroczenie i adwokat twierdził, że ma czekać i już, a wcześniejszy termin stawienia się z ZK nieistotny (w dużym uproszczeniu). No i oczywiście nie miał racji, bo dokładnie 2 dni przed rozprawą przypomnieli sobie o nim i zrobili "zatrzymanie groźnego przestępcy" operacyjnym wozem w strojach niemalże bojowych (dobrze, ze kominiarek nie mieli, bo by mi chyba córka zeszła). Ok, było minęło.
W każdym razie, starajcie się o odroczenie jak najszybciej, bo nawet na tym forum się przewija, że to późniejsze ustalanie terminó się zdaża dość często, a nikogo nie obchodzi, że nie zgłasza się, bo czeka na sprawę o odroczenie.
Co do opłat, prawdę powiedziawszy nie pamiętam, ale jeśli są to na pewno pisaliśmy o zwolnienei (ze względu na trudną sytuację materialną) i na pewno sie zgodzili, bo dość często się zgadzają przy trudnej sytuacji materialnej rodziny i skazanego.
Nie ląduj mi tu w psychiatryku!! Wszystko dla ludzi. Ja żyję to i Ty dasz radę. Mówię CI, w ZK jest jakoś normalnie: widzenia, potem przepustki, listy o normalnym terminie doręczenia, telefony (przy wyroku 2 lata pewnie dostanie p2, a może nawet p3 i ZK otwarty, jeśli to jedyny wyrok i w ogóle będzie całkiem znośnie). Najlepiej też jeśli postara się o pracę (najlepiej taką poza ZK). M. pracuje i nie narzeka. Czas szybciej płynie, a jesli będzie miał wyrozumiałego pracodawcę, to sama rozumiesz: np. telefon do domu możliwy.
Acha, termin i stawienia w ZK, i rozprawy o odroczenie ustalają sami i np. M. miał jakieś 3 m-ce po uprawomocnieniu się do terminu stawiennictwa (tyle, ze jaki to termin też dowiedział się póżniej). Jeden termin z drugim nie ma nic wspólnego (choć moim zdaniem powinien).
ewaklara jest off-line  
16-07-2007, 22:13  
anakow
Przyjaciel forum
 
Posty: 320
Domyślnie

wiesz...jak ma pracę to w sumei dobre rozwiązanie..czas inaczej plynie..jakiś grosz jest...Jeszcze nie wiem jak to wygląda..i czy wystarczy powiedziec, ze chce pracować czy tez trzeba spełniac jakies konkretne przesłanki ku temu...??
tak, mój jest pierwszy raz karany.
Z widzeniami bedzie problem...bo nie bedę miała na to czasu- musze pracowac a cały wolny czas poswięcam na wizyty u lekarzy specjalistów...możelato jest ciut luxniejszym okresem, ale az drże na myśli co bedzie sie działo od jesieni, która zbliża się wielkim krokami.
I powstaje podstawowe pytanie...od jakiej kwoty stać nas na zapłacenie za złożenie wniosku?
Wiem, ze moje zdanie nie ma większego znaczenia, ale to trochę nie w porządku. Skoro już ktos składa wniosek to choć powinni dać mu szansę na usłyszenie decyzji w tej sprawie, bo póxniej to już faktycznie pupa zbita. Wiem, że trudniej ubegac się o przerwę...stamtąd wogóle wszystko jest trudniej.
Słyszałam ostatnio, że dopiero po uprawomocnieniu powinno sie skała taki wniosek...myslę jednak, że zrobimy to natepnego dnia..po tym jak usłyszymy ostateczny wyrok.

PS przepraszam za blędy..moja klawiaturka czasem się przycina
anakow jest off-line  
16-07-2007, 22:24  
ewaklara
Użytkownik
 
ewaklara na Forum Prawnym
 
Posty: 267
Domyślnie

Myślę, że po uprawomocnieniu też zdążycie. My niepotrzebnie czekaliśmyu (za namową adwokata, grrrrrr!) na pismo o terminie stawienia się w ZK. Więc zostało za mało czasu.
CO do widzeń, może jednak od czasu do czasu uda Ci się być u niego w niedzielę. Wiesz, czas jest z gumy (na prawdę, przetestowałam to!!!).
Myślę, że jesli Twój napisze prośbę o zwolnienie i umowtywuje tą trudną sytuacją, to sąd się przychyli. Przecież siedząc w AŚ nie pracuje, więc niby skąd ma mieć na opłacenie wniosku. W tej kwestii chyba nie ma większych utrudnień. A poza tym, gdyby jednak, to zawsze jeszcze może napisać o rozłożneie na raty, a do tego to, nie znam przypadku, aby sąd się ustosunkował odmownie.
Co do pracy to jest z tym trochę zachodu (chociaż znowu co ZK to różnie to trwa), jednak najważniejsze jest aby chciał, i to zgłosił. Potem zbierają opinie o nim, ma rozmowę z psychologiem i takie tam. A czas i owszem płynie dużo szybciej. Grosz jest niewielki (bo są różne odliczenia a i pensja 50% minimalnej krajowej) ale dobre i to (np. ja nic M.dzięki temu nie wpłacam, ma na swoje potrzeby, chociaż dobrze, że nie pali, bo byłoby gorzej).
ewaklara jest off-line  
25-08-2007, 11:25  
Aniołek Łysego
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie przerwa w odbywaniu kary

witam...

mam kilka pytań i mam nadzieję że znajdą się osoby które coś podpowiedzą...

mój "konkubent" przebywa obecnie w ZK... jest skazany na 5 lat pozbawienia wolności, z wyroku łącznego wyszło jakieś 4,5 roku ale napisaliśmy apelację o pełną absorpcję... zobaczymy co będzie... sprawa 2.10.07r.

chcieliśmy się starać o przerwę w karze... wiem że to trudne, ale przemawiają za tym różne zaistniałe względy:
1. ja mieszkam z jego mamą i jestem na jej utrzymaniu,
2. jestem obecnie w 36 tygodniu ciąży więc nie jest mi łatwo znaleźć pracę,
3. jego mama dostała w dniu 24.08.07r. wypowiedzenie z pracy i prawdopodobnie trudno jej będzie znaleźć jakąkolwiek inna pracę <ze względu na wiek, a na emeryturę jeszcze za wcześnie, ma też grupę inwalidzką, która nie pozwala na wykonywanie takich zawodów jak nawet sprzątaczka>...

czy takie warunki przemawiają za tym żeby go puścili na chociaż kilka miesięcy na przerwę? w tym czasie kiedy on był na przerwie <oczywiście pracowałby> dziecko troszkę by urosło i mógłby wrócić aby odbyć resztę kary, a ja poszukałabym pracy...
Aniołek Łysego jest off-line  
25-08-2007, 13:05  
marika39
Praktyk w spoczynku
 
marika39 na Forum Prawnym
 
Posty: 386
Domyślnie

Sąd może udzielic przerwy jeśli przemawiają za tym ważne względy rodzinne lub osobiste - zatem niech kieruje taki wniosek do Sądu Penitencjarnego. Pamiętaj,ze maksymalny czas przerwy to 1 rok i po tym czasie będzie musiał wrócic do Zakładu Karnego,celem odbycia reszty kary.
marika39 jest off-line  
25-08-2007, 15:31  
Aniołek Łysego
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie

wiem że będzie musiał... chcieliśmy tego uniknąć <tej przerwy> ale wiadomo że on może pracować <ma zagwarantowane zatrudnienie> a jego mama w takim wieku nie łatwo dostanie pracę...

a chodzi mi o to czy to co wymieniłam to są właśnie takie "ważne względy"?
Aniołek Łysego jest off-line  
25-08-2007, 16:32  
marika39
Praktyk w spoczynku
 
marika39 na Forum Prawnym
 
Posty: 386
Domyślnie

Tak, mozna je zakwalifikowac jako istotne względy rodzinne. Ale ocena należy tylo do Sądu.
marika39 jest off-line  
25-08-2007, 17:20  
atinanifareska
Użytkownik
 
Posty: 79
Domyślnie

Jeszcze ważna informacja,której marika nie podała jeśli twój konkubent uzyska taką przerwę na okres roku może się starać o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary jest jeszcze jeden warunek musi odbyć co najmniej 6 miesięcy swojego wyroku.Jednak to nie jest reguła Sąd może ale nie musi ale warto się starać nic nie tracicie a można zyskać
atinanifareska jest off-line  
25-08-2007, 17:24  
ewciaaa
Przyjaciel forum
 
Posty: 436
Domyślnie

atinanifareska male sprostowanie wyrok nie może przekraczać 3 lat
ewciaaa jest off-line  
25-08-2007, 18:04  
marika39
Praktyk w spoczynku
 
marika39 na Forum Prawnym
 
Posty: 386
Domyślnie

no własnie...nie sugerowałam wnioskowania o warunkowe zwolnienie po rocznej przerwie, bowiem kara wynosi 5 lat.
marika39 jest off-line  
25-08-2007, 18:10  
atinanifareska
Użytkownik
 
Posty: 79
Domyślnie

Aha rzeczywiście nie zauważyłam,że ma wyrok 5 lat przepraszam za błąd
atinanifareska jest off-line  
11-09-2007, 10:56  
ona86
Użytkownik
 
Posty: 123
Domyślnie

hej!
chciałabym się spytać jakie sa możliwość,że mój M. dostałby przerwe w karze i po jakim czasie można się o to starać ? Wyrok ma 4,5 roku - siedzi pierwszy raz i 27 września minie 6 miesięcy pozbawieia wolności !
ona86 jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ przerwa w odbywaniu kary (odpowiedzi: 11) witam,mam takie pytanie,wczoraj mój brat trafił do aresztu,otrzymał karę 10 miesiecy pozbawienia wolności,dzis złozyłam wniosek o dozór...
§ przerwa w odbywaniu kary (odpowiedzi: 5) witam. wiem juz co powinnam kto i na jakiej podstawie wydaje przerwe w karze ale chcialabym uzyskac odpowiedz dotyczacej konkrtenie mojej sytuacji....
§ Przerwa w odbywaniu kary pozbawienia wolności-zawieszenie reszty kary. (odpowiedzi: 9) Zostałem skazany przez Sąd trzema wyrokami nie podlegającymi karze łącznej w wysokości 1 rok 6 m-cy, 1 rok 8 m-cy i 3 m-ce. ...
§ Przerwa w odbywaniu kary (odpowiedzi: 1) Witam, konkubent mojej siostry, z którym ma dziecko, został skazany z art.148 par.2 na 15 lat.Jest to jego pierwszy wyrok, w więzieniu traci zdrowie...
§ przerwa w odbywaniu kary (odpowiedzi: 1) Witam... zacznę może od tego,że mój narzeczony ma do odbycia kare dwóch lat pozbawienia wolności z Tym,że w kwietniu tego roku został mu ten wyrok...
§ przerwa w odbywaniu kary (odpowiedzi: 3) Witam. Czy mogę prosić o informację czy moze ktoś z was miał do czynienia z taką sytuacją i jakie są szanse na pozytywne załatwienie sprawy, a...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.