Praca w Służbie Więziennej - III - Forum Prawne

 

Praca w Służbie Więziennej - III 3

W ABW jest taka różnica, ale odnośnie testów do Policji i SW, nie ma takich przywilejów....Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo


Zamknięty temat
 
22-02-2014, 15:13  
Jeremypitbull
Stały bywalec
 
Jeremypitbull na Forum Prawnym
 
Posty: 1.095
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

W ABW jest taka różnica, ale odnośnie testów do Policji i SW, nie ma takich przywilejów.
Jeremypitbull jest off-line  
22-02-2014, 15:25  
lukas885
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

właśnie nie do końca w pierwszej grupie wiekowej do 28 lat od 210 punktów jest ocena 3 a w drugiej grupie wiekowej 29 lat i więcej ocena 3 jest od 180 punktów. Pytam z czystej ciekawości jak dokładnie liczony jest wiek kandydata wiem ze średnio wysportowana osoba poradzi sobie z tymi testami bez większego problemu jednak w tej drugiej grupie wiekowej łatwiej uzyskać lepsza ocenę.
lukas885 jest off-line  
04-03-2014, 17:35  
5th
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

lukas885 a tak z ciekawości skąd wiesz kiedy będziesz miał testy sprawnościowe. Ja za swoimi czekam i się doczekać nie mogę. Jest ktoś z okolic Poznania kto czeka za testami aż zbiorą jakąś większa grupę. W zakładzie do którego się staram powiedzieli, że za mało osób mają by zrobić testy u siebie. Wyślą do Poznania żebym zdawał z większa grupą. Czy ktoś spotkał się z takimi praktykami ZK. Czy mnie zwodzą i mydlą oczy jakimiś durnymi przepisami?
5th jest off-line  
09-03-2014, 23:35  
kandydat2013
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Kiedy Ja przechodziłem testy w sprawnościowe Zakładzie Karnym, na moją grupę około 10/12 osób jedna osoba nie zaliczyła, dwie osoby ledwie uzyskały ocenę 3.5. W moim przypadku łącznie uzbierałem 360 pkt, z mojej grupy miałem najlepszy wynik. W miarę szybko dostałem skierowanie na badania do MSWiA, na badaniach psychologicznych z mojej grupy były trzy osoby jedna co również dobrze zdała sprawnościowy na 5 oraz drugi chłopak co miał 3.5 oraz Ja. Łącznie grupa na testach psychologicznych liczyła 6 osób, wszyscy zdali. Po skończonej obiegówce i przejściu całego etapu rekrutacji, Moje badania były ważne do końca lutego 2014, niestety nie dostałem powołania do służby. Szczerze powiem nie byłem jakoś szczególnie zaskoczony, ponieważ w ciągu roku do służby były powoływane osoby, ze słabymi wynikami.... domyśliłem się, że wszystko idzie po znajomościach (jeden chłopak z rekrutacji, powiedział mi, że mu wujek pomógł załatwić robotę, bo miał znajomości w Zakładzie Karnym - najlepsze to, ze wujek nie pracował w owym zakładzie tylko był z zewnątrz hehehe).

Ja musiałem do MSWIA dojechać 90 km w jedną stronę, owe kursy robiłem 7 razy, zanim wszystko załatwiłem, musiałem prosić się szefa o urlop i przez to pogorszyłem swoje stosunki pracy, ponieważ wtedy było dużo roboty w firmie..
Ogólnie nie wyszedłem na tym najlepiej.....

DLATEGO WSZYSTKIM PRZYSZŁYM REKRUTOM, RADZĘ, ŻEBY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI, PRZYGOTOWALI SIĘ DO POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW REKRUTACJI, BEZ DODATKOWEJ SPINY !!!. PONIEWAŻ NA UKŁADY NIE MA RADY.
POZDRAWIAM. kandydat 2013
kandydat2013 jest off-line  
16-03-2014, 11:34  
Marcin
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

no kolega prawdę pisze.... muszę się z tym zgodzić....
Marcin jest off-line  
18-03-2014, 21:55  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Hej wszystkim, mam dwa pytania odnośnie testów do ZK.
1. Ile trwa rozgrzewka na teście sprawnościowym i jak ona wygląda? (pytam ponieważ słyszałem, że może być dość długa i intensywna, co w rezultacie może się przełożyć na wyniki poszczególnych zadań).

2. Prosiłbym o w miarę dokładny opis (jeśli ktoś pamięta) testów psychologicznych. Chodzi mi głównie o sprawdzanie poziomu inteligencji, pytań dotyczących życia prywatnego i ich wielokrotności w teście - Dotychczas udało mi się znaleźć tylko ogólne opisy . Czy te testy w znacznej mierze różnią się od przeprowadzanych na kandydatach do policji?

Z góry dziękuje za każdą cenną odpowiedź.
 
23-03-2014, 10:01  
5th
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Jest ktoś z okręgu poznańskiego? Czekam za testami sprawnościowymi od początku grudnia. Jest nas za mało żeby przeprowadzić taki test w mojej macierzystej jednostkę więc nas wyślą do Poznania. Z kolei w Poznaniu jest jakiś remont sali i nie mogą przeprowadzić takiego testu. Czy to ma sens? Czy ktoś mnie zbywa jakimiś durnymi wymówkami? Czy ktoś w tym roku maiła test sprawnościowy w Poznaniu albo ma mieć w najbliższym czasie? Proszę o pomoc bo to czakanie nie wiadomo na co powoli zaczyna mnie irytować!!!
5th jest off-line  
29-03-2014, 15:36  
KosmaT1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Witajcie

Trochę czytam temat i postaram się opisać cały proces rekrutacji bo widzę, że w około jest to samo.

Gdy pojawi się ogłoszenie na Służba Więzienna w zakładce praca macie 14 dni na wysłanie/dostarczenie dokumentów do jednostki ogłaszającej. Od zakończenia terminu czekałem około 2 tygodni na podanie terminu kastingu.
Podobno było dużo ludzi ponieważ odbywał się w dwóch terminach.

Pytania na kastingu: Dlaczego taka praca? Opowiedzieć coś o sobie, tylko się nie rozgadujcie bo nikt nie chce słuchać opowieści życiowych, tylko konkretów. Jakie macie "świstki" dodatkowe. Dlaczego "Wy" macie przejść, a nie Pan X. Czy wiecie, co to jest dyspozycyjność. Przy stole siedziało z 5 osób i każda miała coś do powiedzenia. Moja rada wasza wypowiedź powinna być płynna, nie powinno być za dużo "yyyy.....", powinniście mówić z przekonaniem i pewnością siebie bez przerw krótko i na temat i jak do kogoś mówicie to patrzcie się na niego a nie w podłogę .

Po kilkunastu dniach telefon i trzeba się zgłosić po skierowanie na test sprawnościowy.
Widziałem pytania o rozgrzewkę. Gościu dał nam w kości, dość energiczna i dynamiczna rozgrzewka.
Rzut piłką lekarską : prowadzący zabronił odrywać pięt, parę osób miało przez to spalone próby.
Skok w dal, koperta i 10x10 nie było tragedii trzeba po prostu dać z siebie wszystko. Coś jeszcze było za strącenie palika przy biegach ale nie pamiętam, a i kolejne ćwiczenie jest rozpoczynane w momencie zakończenia poprzedniego ćwiczenia przez wszystkich uczestników kursu.
Ogólnie wszyscy zdali. Wyniki zostały podane od razu.

Psycholog : Test na inteligencję coś typu testu Ravena. Pytania o osobowości kolo 500 później jeszcze jeden test osobowości, coś jak ankieta personalna i rozmowa.
Moja rada dla was : najważniejsze to mówić prawdę bo kłamstwo wyjdzie w testach, a później psycholog zasypie was pytaniami a po co? dlaczego? jak? ... , a z tego nie ma już wyjścia i tak jak w przypadku kastingu nie ma co się napinać jacy to z was nie mistrzowie świata, pseudo-bohaterowie bo nie ma sensu. Był ze mną gościu, który opowiadał życiowe historie co on to nie zrobił a po wyjściu z rozmowy, z psychologiem nawet się nie pożegnał tylko szybka ewakuacja. Pewnie psycholog zweryfikował jego opowieści . Prawda i jeszcze raz prawda. Na rozmowie pewność siebie, krótko na temat. I tylko nie mówcie dla psychologa "nie wiem" podobno działa jak płachta na byka. U mnie była taka sytuacja, opowiadał gościu, który wyszedł, że dostał pytanie: Co by zrobił gdyby się teraz nie udało?
odpowiedział : spróbuje za rok . Usłyszał : Proszę spróbować za rok. Był na tyle wygadany, że pociągnął rozmowę i chyba się udało bo widziałem go na badaniach.

Testy medyczne: Proponuje zrobić badania krwi na Cholesterol, cukry. Ogólnie badania krwi to wszystko co może być łącznie z chorobami wenerycznymi, żółtaczkami itd. . Mocz też badają.
Do tego prześwietlenie klatki piersiowej i ekg .
Lekarza : chirurg, ortopeda, neurolog, okulista, dermatolog, psychiatra, logopeda, a jak wszystko zrobicie to do internisty. Internista jak będzie chciał może was jeszcze wysłać do kardiologa jeżeli będzie taka potrzeba. Na sam koniec jak obiegówkę załatwicie to na komisje, która orzeka czy jesteście zdolni do służby czy nie jesteście.

Mi się udało załatwić wszystko w 2 dni ale to też zależy ilu ludzi w danym dniu idzie na badania z obiegówkami.

Cały proces trwał u mnie około 8-9 miesięcy od złożenia dokumentów. Z tego co słyszałem najważniejsza w przyjęci jest opinia psychologa i głównie to decyduje.
KosmaT1 jest off-line  
08-04-2014, 13:24  
Marcin
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Mianowicie chodzi mi o dodatek za brak mieszkania służbowego który można uzyskać będąc w służbie stałej. Kupiłem mieszkanie w 2010 roku i staram się o przyjęcie do służby więziennej, czy jako właściciel mieszkania będę mógł dostać taki dodatek w formie jednorazowej zapomogi??? nadmienię iż mieszkanie kupione jest w kredycie hipotecznym.

z góry dziękuję za odpowiedz.
Marcin jest off-line  
08-04-2014, 13:29  
Marcin
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

czy ktoś wie może, jak wygląda sprawa jak ktoś czyli starszy szeregowy wojska polskiego z 5-cio letnim stażem zawodowym chce się przenieść do pracy w S.W. czy lata służby w wojsku zaliczają do wysługi lat w S.W. ? czyli zostało by 10 lat pracy w S.W. żeby nabrać praw emerytalnych?

dziękuję za odpowiedz.
Marcin jest off-line  
08-04-2014, 21:37  
KosmaT1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Po przejściu ze służby przygotowawczej do stałej należy się jednorazowy dodatek na zagospodarowanie w wysokości pensji, nie wiem czy brutto czy netto. Jakbyś kupił mieszkanie w służbie to zwracają ci część kasy proponuje poczytać ustawę z 9 kwietnia 2010. Wiem, że jak posiadasz mieszkanie to ci się należy na remont jakaś kwota rocznie.

Lata ci się zaliczają. Musiałbyś zadzwonić do kadry ale z tego co się orientuje to z dniem przyjęcia do SW obowiązują cię przepisy 25 lat służby i 55 lat wiek , więc zostałoby ci 20 lat do deptanie w SW.

Chyba też nie mógłbyś sie przenieść tak o sam z siebie bo to inne ministerstwo, czekałoby cię takie postępowanie jak każdą osobę z rekrutacji, najlepsze informacje otrzymasz dzwoniąc do kadry.
KosmaT1 jest off-line  
17-04-2014, 14:10  
lynxpol
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Witam , mam nastepujace pytanie. Chce odejsc ze sluzby (pracuje ponad rok) poniewaz wyprowadzam sie za granice . Chce sie dowiedziec jak to zrobic żeby poniesc jak najmniejsze koszta , tzn wiem ze bede musial oddac za "wstepniak" i napewno za mundury . Wie ktos ile bede musiał oddac w PLN ?
lynxpol jest off-line  
18-04-2014, 20:26  
HIOB79
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Cześć, mam pytanie odnośnie drugiej rozmowy , mianowicie jestem po pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej która wypadła ok, nastepnie sprawnośc na 5, testy psychologiczne zaliczone. Obecnie mam jechać na kolejną rozmowe do OISW z jakimś specjalistą. Czy ktos przechodził cos takiego nigdzie nikt nic nie pisze o drugiej rozmowie z góry dzięx za pomoc
HIOB79 jest off-line  
29-04-2014, 18:46  
zenek3014
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Witam.

Składał ktoś papiery w bieżącej rekrutacji na Służewiec?
zenek3014 jest off-line  
06-05-2014, 21:51  
dangerus
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: Praca w Służbie Więziennej - III

Panowie i Panie ja mam pytanie do osób już pracujących. Jak wiemy prawo i przepisy wszyscy w służbie mamy jednakowe natomiast ich interpretacja różni się nieco w różnych zakładach. Ja mam pytanie o oddawanie krwi w systemie 24/48h. Jak wiadomo praca w tym systemie pozwala na oddawanie krwi w dniach wolnych ale słyszałem że po dostarczeniu zwolnienia z krwiodawstwa doliczane są godziny do nadgodzin. Proszę o wypowiedź osób będących w temacie ponieważ u mnie w kadrach idą po najmniejszej lini oporu i chciałbym się przygotować zanim do nich pójdę
dangerus jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Praca w Służbie Więziennej - II (odpowiedzi: 1005) W związku przekroczeniem 1000 postów w wątku http://forumprawne.org/wieziennictwo/29550-praca-w-sluzbie-wieziennej.html, otwieram część II
§ mieszkanie służby więziennej (odpowiedzi: 6) Witam, Proszę o pomoc w powyższej sprawie. Mianowicie: Mój mąż był funkcjonariuszem służby więziennej. Zmarł i teraz otrzymuję rentę. W 1983 roku...
§ Praca w Służbie Więziennej (odpowiedzi: 1535) 1. Czy kobieta która ma męża karanegm (z art 280 § 2 k.k. i podobne) może pracować w SW? 2. Czy do takiej pracy jest potrzebne poświadczenie...
§ przyjęcie do służby więziennej (odpowiedzi: 1) Witam, jetem tutaj pierwszy raz i chciałabym poprosić o pomoc osób bardziej zorientowanych w przyjęciach do służby. Złożyłam papiery do Zk równo 2...
§ Problematyka Przestepczości Więziennej (odpowiedzi: 3) Gdzie mogę znaleźć zbiór przepisów dotyczących problematyki przestępczości więziennej i praw skazanych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.