Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny - Forum Prawne

 

Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Mój narzeczony 13marca dostał bilet do wiezienia. Chciał popełnić samobójstwo. Trafił do szpitala psychiatrycznego. Leczył się ponad miesiąc. W między czasie adwokat wysłał pismo do Sądu o wstrzymanie doprowadzenia i o odroczenie wykoniania kary. Czekaliśmy ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo

Więziennictwo - aktualne tematy:

  • § praca w wiezieniu
    czy po licencjacie z pedagogiki o specjalizacji Pedagogika społeczno-wychowawcza z resocjalizacją i zrobieniu...
  • § Następny wyrok
    Witam. Mój mąż odsiaduje 6 miesięcy w zakładzie karnym. Zbliża się koniec kary. I obawiamy się że może dostać...
  • § Wokanda i wyrok lączny
    witam ;) czy jeżeli wokanda powiedzmy wypada w marcu a w tym czasie czeka się na wyrok łączny to wokanda przepada i...

Zamknięty temat
 
09-06-2009, 09:54  
anka-ladybug
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Mój narzeczony 13marca dostał bilet do wiezienia. Chciał popełnić samobójstwo. Trafił do szpitala psychiatrycznego. Leczył się ponad miesiąc. W między czasie adwokat wysłał pismo do Sądu o wstrzymanie doprowadzenia i o odroczenie wykoniania kary. Czekaliśmy na sprawę nie całe 3 miesiące. Niestety nie doczekaliśmy się. P. dostał aviso z urzędu pracy a tam czekała na niego plicja. Trafił na komende policji. Ponoć zabrali go do Toszka i do lekarza ogólnego w celu badania czy jest zdolny do odsiadki. Pytałam na komendzie, powiedzieli ze obecnie przebywa w areszcie śledczym

- czy awokat jest jeszcze w stanie coś z tym zrobić? P. ma opinie psychiarty, na której jest zalecenie dalszego leczenia ambulatoryjnego, przyjmowanie leków depresyjnych. Czy na tej podstawie możemy starać się i wykazać ze po próbie samobójczej nie jest zdolny do przebywania w areszcie? Czy jest szansa na to by Sąd odroczył wykonanie kary na 6 miesięcy, potem znów na 6 miesięcy a potem odroczył kare całkowicie czy po jego zatrzymaniu to już jest stracone?

- czym różni się areszt śledczy od Zakładu karnego? chodzi mi o warunki, przepustki, telefony, listy

-P. został skazany na 2 lata (odblokowane zawiasy) Po połowie odbywania kary moze starać się o przedterminowe zwolnienie? Na jakiej zasadzie? za dobre sprawowanie czy za coś jeszcze?

- co z przepustkami, uropami, co to są przepustki losowe? Gdy przy wyoku na 2 lata kiedy może dostać pierwszą przepustke?

- ile czasu musi minąć zeby przenieśli go do zakładu półotwartego lub otwartego?

- na widzenia może przyjść tylko rodzina. Jeśli widzenia w AŚ wyznaczone są na środe i sobote można go odwiedzać w każdą srode i sobote? Czy narzeczona/ dziewczyna/ przyszła żona wlicza się do "jego rodziny"?

- mozna przywozić mu paczki? listy? panuje cenzura? co moze byc w paczce a czego nie?

Prosze o szybką odpowiedź
anka-ladybug jest off-line  
09-06-2009, 10:14  
MartOOsia
Użytkownik
 
Posty: 42
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

1. Adwokat jest zbędny. Możecie się starać o odroczenie z powodu choroby. Jeżeli chodzi o 6 miesięcy, to nie bo musiałby najpierw te pół roku przesiedzieć, dopiero wtedy o przerwę w karze i ewentualnie o zawieszeniie reszty wyroku.
2. Jeżeli już zostanie to będzie przewieziony do ZK w najbliższym czasie, ale w areszcie śledczym jjest zamek, na telefony ( tak było w Gliwicach gdzie był moj) jeżeli przyszli po niego to mógl zadzwonić, jeżeli nie przyszli to nie dzwonił, czasem było tak że tydzień po niego nie przychodzili... A listy dochodziły gdzieś w 5,6 dni, moje jak i jego...
3. Jeżeli nie był wcześniej karany, to po minimum 6 miesiącach może się starać o wokandę - przedterminowe zwolnienie... Jeżeli będzie się dobrze sprawował, będzie pracował i nie bedzie łapał kwitów karnych to ma większze szanse na wyjście z niej. Ale na wokande może stawać każdy, ale nie każdy z niej wychodzi
4. Dokłądnie nie wiem po ilu może dostać przepustkę, ale pierw musi stanąc na komisję przedprzepustkową, najpierw 30 godzinna dostanie, potem większą, ale że szybko dostanie to lepiej się nie nastawiać. Przepustka losowa, jest w nagłych przypadkach ; śmierć w rodzinie itp.
5. Do miesiąca czasu powinni go wysłać, chyba że ZK są przepełnione, w Naszym przypadku tak było i mój został przewieziony po 2 miesiącach...
6. Tak. Jeżeli są dni wyznaczone to tylko w te dni można go odwiedzać. Narzeczona sie nie wlicza do rodziny, ale skazany jeżeli wpisze Cię na liste odwiedzających bedziesz mogła go odwiedzać. Zależy w jakim ZK ale najczęsciej jest 3 godziny w miesiącu, plus 4 godzina dodatkowa na dziecko
7. Paczka jedna na kwartał, listy można wysyłać. Paczka może być do 5 kg. Dowiesz się na bramie co możesz mu tam dać a czego nie.

Ten temat i tak zostanie zamknięty, wiec zorientuj sie na forum, bo wszystko tam znajdziesz pzdr
MartOOsia jest off-line  
09-06-2009, 10:26  
agajacek
Użytkownik
 
Posty: 123
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Na te wszystkie nurtujące Cie pytania znajdziesz odpowiedzi na formu w odpowiednich wątkach , wystarczy poczytac
agajacek jest off-line  
09-06-2009, 10:38  
anka-ladybug
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

dziekuje za szybką odpowiedz. Mam jeszcze kilka pytan. Po raz pierwszy jestem w takiej sytuacji, nie znam przepisów, nie wiem co robić.

1-czyli po pół roku możemy starać się o przerwe w karze i ewentualne zawieszenie wyroku i odroczenie z powodu choroby - do tego raczej bedzie nam potrzebny adwokat.
Przerwa w karze - może być powiązana z chorobą, na jakiej zasadzie można ja uzyskać?

2- zamek na telefon? to znaczy ze może dzwonić tylko wtedy, gdy ktoś po niego przyjdzie i pozwoli mu na to tak?

3- co do aresztu śledczego i zakładu karnego - w ZK są lepsze warunki? nie ma zamka na telefon? Jesteśmy z Zabrza.

4- listy są ocenzurowane?

5- Nie był wcześniej karany. Po 6miesiącach może starać się o wokande - wpływ na to ma dobre zachowanie, opinia, praca? choroba też? Jeżeli dostanie wokande to reszta kary jest anulowana? Nastawiać się do niej pozytywnie czy raczej z dystansem i nie robić sobie na nią większych nadzieii?

6- Co do prtzepustek, bo najbardziej mnie interesuja - slyszałam dwie sprzeczne wersje - ze dostaje sie pierwsza po 1/4 odsiedzenia kary. Wyrok jest na 2 lata czyli pierwsza miałaby byc po pół roku? Druga wersje jaka znam to to,ze przysługuje na przepustki ileś dni w roku - teraz nie pamiętam dokładnie 30 albo 60. Chyba 30. I ze mozna wychodzić na 2 dni co 2 tyg. Nie orientujesz sie dokładniej jak to jest?

7- "narzeczona nie wlicza sie do rodziny" to absurd... razem mieszkamy, zyjemy... jestesmy rodzina ;( czy jesli wpisze mnie na to liste to na pewno bede mogla sie z nim widywac?
anka-ladybug jest off-line  
09-06-2009, 11:10  
ane
Użytkownik
 
ane na Forum Prawnym
 
Posty: 242
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

wystarczy poczytac i napewno znajdziesz odp na swoje i wiele innych pytan, Monisia idealnie
tam tez mozesz zadawac pytania zgodnie z tematem
ane jest off-line  
09-06-2009, 11:17  
anka-ladybug
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Dziekuje.
anka-ladybug jest off-line  
09-06-2009, 15:06  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Dziewczyny trochę namieszałyście:
- co do telefonów to nie ma znaczenia czy osoba jest w ZK czy w AŚ - znaczenie ma to jaki status ta osoba posiada - jeśli TA to dzwonić nie może, jeśli jest skazana to mimo, że jest w AŚ może dzwonić na zasadach panujących w danym AŚ
- WPZ przysługuje po połowie kary (jeśli to recydywa po 2/3, multirecydywa 3/4), a nie po 6 miesiącach (te 6 miesięcy tyczy się osób, które mają wyroki krótsze niż rok, np. 10 miesięcy to wtedy mimo, że połowa kary przypada na 5 miesiąc, osoba taka musi czekać aż minie co najmniej 6 miesięcy)
- co do przepustek to w ZK typu zamkniętego są tylko losowe i nagrodowe (to, o czym słyszałaś Anka tyczy się ZK typu półotwartego, gdzie skazanym można udzielać przepustek nie częściej niż raz na dwa miesiące, łącznie na okres nie przekraczający 14 dni w roku, natomiast w ZK typu otwartego skazanym można udzielać przepustek nie częściej niż raz w miesiącu, łącznie na okres nie przekraczający 28 dni w roku.
Przy czym można nie oznacza, że trzeba.
- co do wiedzeń to jeżeli osoba jest w AŚ i ma status TA to zgodę na widzenie musi wydać organ, do którego dyspozycji pozostaje ta osoba (wpis w kartę widzeń nie ma znaczenia), a jeśli jest już w ZK i jest to ZK typu zamkniętego to obligatoryjnie są 2 widzenia w miesiącu, a jeśli jest to osoba młodociana to trzy (chyba, że dodatkowe na dziecko)
- co do listów - jeśli jest w AŚ i ma status TA to listy są cenzurowane przez organ,do którego dyspozycji pozostaje, co oznacza, że mogą iść nawet miesiąc, jeśli jest w ZK to listy też są czytane, ale przez administrację ZK i wtedy idą normalnie
 
09-06-2009, 15:40  
anka-ladybug
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Zrobiliście mi wielką nadzieje, co do tego,ze juz po pół roku mógłby starać się o wyjście... nie znam się na tych wszystkich przepisach i procedurach
anka-ladybug jest off-line  
09-06-2009, 17:05  
marta222
Przyjaciel forum
 
marta222 na Forum Prawnym
 
Posty: 900
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

z wyrokiem 2 lata to po pół roku może się starać o przepustkę a o warunkowe wyjście po odbyciu conajmniej połowy kary czyli roku.

o przerwę w karze może się starać w każdej chwili niekoniecznie po pół roku.
marta222 jest off-line  
09-06-2009, 17:37  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

[QUOTE=anka-ladybug;273148]
- ile czasu musi minąć zeby przenieśli go do zakładu półotwartego lub otwartego?


Tu nie chodzi o czas, ale o postępy w procesie resocjalizacji
Karę pozbawienia wolności można odbywać od początku do końca w ZK typu zamkniętego jeśli te postępy nie są widoczne...
 
09-06-2009, 19:49  
chwascior
Użytkownik
 
chwascior na Forum Prawnym
 
Posty: 102
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

anka post będzie pesymistyczny ale postaram się to jakoś uporządkować tak żebyś miała jasny obraz sprawy ...

- czy awokat jest jeszcze w stanie coś z tym zrobić? P. ma opinie psychiarty, na której jest zalecenie dalszego leczenia ambulatoryjnego, przyjmowanie leków depresyjnych. Czy na tej podstawie możemy starać się i wykazać ze po próbie samobójczej nie jest zdolny do przebywania w areszcie? Czy jest szansa na to by Sąd odroczył wykonanie kary na 6 miesięcy, potem znów na 6 miesięcy a potem odroczył kare całkowicie czy po jego zatrzymaniu to już jest stracone?

ma zalecane leczenie ambulatoryjne a nie szpitalne co za tym idzie przechlapane ... leki antydepresyjne (czyt. w pierdlu only relanium) będzie dostawał od pielęgniarki raz dziennie ...
moim skromnym zdaniem dalsze kombinowanie z samobójstwami ma mały sens bo hmmm za dużo to mu nie pomoże a może zaszkodzić czyli: znikome szanse na prace, przepustki itp. itd.
sąd kary raczej wam nie odroczy bo jeśli twój luby miał siły żeby iść do urzędu pracy to może również odbywać kare pozbawienia wolności ... przykro mi w Rzeczpospolitej tak to działa ...


- czym różni się areszt śledczy od Zakładu karnego? chodzi mi o warunki, przepustki, telefony, listy

z własnego doświadczenia wiem że AŚ fuj ZK cacy ...
(jeśli ZK może być cacy to w porównaniu z AŚ jest)
AŚ:
listy czytane przez prokuratora
telefonów brak
przepustki ... nie ma czegoś takiego jak przepustka z AŚ ...
ZK:
listy dochodzą dużo szybciej ...
telefony są (zależy od podgrupy jak często będzie mógł dzwonić)
przepustki? w Waszym przypadku powiem szczerze nie liczył bym na jakiekolwiek przepustki ... tylko jakiś chory psychicznie psycholog z zakładu karnego zgodzi się wypuścić na przepustkę kolesia który ma próby samobójce.
nagłówki w gazetach: zabił się na przepustce! (fajne nie?)
brutalne ale prawdziwe ...


-P. został skazany na 2 lata (odblokowane zawiasy) Po połowie odbywania kary moze starać się o przedterminowe zwolnienie? Na jakiej zasadzie? za dobre sprawowanie czy za coś jeszcze?

tak po połowie kary może starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie ...
większość zależy od tego do jakiego ZK trafi ...
sprawować musi sie dobrze to pewnie :)


- co z przepustkami, uropami, co to są przepustki losowe? Gdy przy wyoku na 2 lata kiedy może dostać pierwszą przepustke?

na urlopie to on będzie i to długim ;]
po raz kolejny mówię/pisze:
nie nastawiaj się na przepustki po udokumentowanej próbie "S" sa na nie marne szanse ...


- ile czasu musi minąć zeby przenieśli go do zakładu półotwartego lub otwartego?

wiem to podłe co napisze ...
moim zdaniem (mogę się mylić) nie przeniosą go na P2 ani P3 wcale ...
na P1 dużo łatwiej służbie więziennej upilnować niedoszłego kamikadze ...


- na widzenia może przyjść tylko rodzina. Jeśli widzenia w AŚ wyznaczone są na środe i sobote można go odwiedzać w każdą srode i sobote? Czy narzeczona/ dziewczyna/ przyszła żona wlicza się do "jego rodziny"?

nie nie nie w każdą środę ani nie w sobotę ...
w AŚ idziesz do prokuratora i płaszczysz się żeby łaskawie pozwolił Ci zobaczyć sie z lubym ...
po przenosinach do ZK Wychowawca podczas wstępnej rozmowy spyta go kogo dopisać na listę widzeń ... wtedy poda Ciebie i bedzie cacy ...
będziecie się widzieć "aż" 3 razy w miesiącu chyba że będą chcieli go odwiedzić rodzice wtedy dwa razy w miesiącu ;]
(tak specjalnie jestem sarkastyczny żebyś zadała sobie sprawę że ZK to nie je bajka)


- mozna przywozić mu paczki? listy? panuje cenzura? co moze byc w paczce a czego nie?


tego wszystkiego dowiesz się dzwoniąc do ZK/AŚ lub wpisując na stronie Służby Więziennej ...1-czyli po pół roku możemy starać się o przerwe w karze i ewentualne zawieszenie wyroku i odroczenie z powodu choroby - do tego raczej bedzie nam potrzebny adwokat.
Przerwa w karze - może być powiązana z chorobą, na jakiej zasadzie można ja uzyskać?


ale jakiej przepraszam choroby?
to że jest: (Moniak ukłon w twoja stronę ... nie napisze kim jest) nieudolnym samobójcą to znaczy że jest chory? pfffff takich chorych są setki w każdym zakładzie karnym) ...


ble ble ble o telefonach nie chce mi sie pisać ponownie ...

4- listy są ocenzurowane?

tak w AŚ przez prokuratora na P1 i P2 wychowawca i SW mają prawo czytać korespondencje ...
na P3 (otworek którego twój luby nie dostanie) korespondencja nie podlega cenzurze ...


5- Nie był wcześniej karany. Po 6miesiącach może starać się o wokande - wpływ na to ma dobre zachowanie, opinia, praca? choroba też? Jeżeli dostanie wokande to reszta kary jest anulowana? Nastawiać się do niej pozytywnie czy raczej z dystansem i nie robić sobie na nią większych nadzieii?

po 6 miesiącach?
przy 2 letnim wyroku to po roku a nie po 6 miesiącach ...
a czemu odwiesili mu zawiasy?
nie chciało sie chodzić do kuratora czy co sie porobiło?
sądy penitencjarne zadają przy wokandzie tym co mają odwieszone zawiasy czesto pytanie:
"a jaką mamy pewność że tym razem nie złamie pan obowiązków jakie ma pan na WPZ?"
i mówienie że zrozumiało sie swoje błędy i teraz będzie sie już cacy powoduje tylko ironiczny uśmiech na twarzy prokuratora ...


6- Co do prtzepustek, bo najbardziej mnie interesuja - slyszałam dwie sprzeczne wersje - ze dostaje sie pierwsza po 1/4 odsiedzenia kary. Wyrok jest na 2 lata czyli pierwsza miałaby byc po pół roku? Druga wersje jaka znam to to,ze przysługuje na przepustki ileś dni w roku - teraz nie pamiętam dokładnie 30 albo 60. Chyba 30. I ze mozna wychodzić na 2 dni co 2 tyg. Nie orientujesz sie dokładniej jak to jest?

Super Expres: WYPUŚCILI GO ŻEBY MÓGŁ SIĘ ZABIĆ !!!
Fakt: JEDNEGO BANDYTĘ MNIEJ! DOKOŃCZYŁ TO CO MU SIĘ WCZEŚNIEJ NIE UDAŁO!
Twoim zdaniem SW ma ochotę na takie nagłówki?
Bo po mojemu nie ...

Cienko widzę te przepustki bo próba "S" świadczy o słabości ...
A zapewniam Cie że Wychowawcy i Komisje Penitencjarne cierpią na bardzo dużą znieczulice ...

Jeśli uda się twojemu lubemu wyjść na przepustkę to proszę do mnie napisać funduje wam weekend w jednym z moich hoteli ...
Podsumowując: szanse marne ...


7- "narzeczona nie wlicza sie do rodziny" to absurd... razem mieszkamy, zyjemy... jestesmy rodzina ;( czy jesli wpisze mnie na to liste to na pewno bede mogla sie z nim widywac?

w ZK wpisze Cię jako konkubinę i bedzie cacy .. będziesz mogła go widywać ...

Moniak przepraszam ale musze to napisac bo mnie cholera strzela ...
MartOOsia czy jak Ci tam ...
Zajmij sie poradami na forum Bravo Girl ...
Całą resztę sobie dopowiedz ...
chwascior jest off-line  
09-06-2009, 22:18  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Chwaścior wydaje mi się, że trochę przegiąłeś - po pierwsze nie powinieneś tak uogólniać, a po drugie nie wszyscy spędzili część życia tam, gdzie Ty i nie muszą wszystkiego wiedzieć - ciekawa jestem czy Ty jak szedłeś do ZK to tak wszystko wiedziałeś i ciekawa też jestem czy gdyby była odwrotna sytuacja - Ty być szukał jakichś informacji - to czy chciałbyś usłyszeć właśnie taką odpowiedź, która raz, że powiela w dużym stopniu to, co zostało napisane wcześniej, a dwa zawiera zbędne komentarze?
I nie zgodzę się z Tobą co do widzeń - trzy są na P2, a na zamku dwa (obligatoryjnie - nie mówię o nagrodówkach itp., no chyba, że jest się młodocianym to obligatoryjnie trzy).
 
09-06-2009, 22:42  
chwascior
Użytkownik
 
chwascior na Forum Prawnym
 
Posty: 102
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

pffffffff ...
w swoim poście starałem się jakoś usystematyzować ten bełkot z poprzednich postów dlatego wyszedł mi tak długi wywód ze aż mi sie go potem czytać nie chciało ...

a co do komentarzy atulko to hmmm ...
ja już tak mam że muszę komentować bo inaczej bym zdechł jak Anielka Bolka Prusa ...
mało mogę na to poradzić ;]

czy szukając pomocy jako zatroskana niewiasta która utraciła swojego rycerza chciał bym usłyszeć taką odpowiedz?
myślę że tak bo daje kopa i przygotowuje na to co cholernie ciężkie ...
na dłuuuugie czekanie, niepewność i mocne zaciskanie kciuków żeby wreszcie wyszedł.

oczywiście mogłem napisać:
Hej!
Nic nic sie nie martw!
Za parę dni będziesz miała Julio swojego Romeo z powrotem w domku!
bUZiAki
PoSStrAfIam
cHfffAsTuniO


tylko czy taki post by dziewczynie która doświadcza czegoś kompletnie nowego i strasznego w czymkolwiek by pomógł?

można się łudzić że za chwilę będzie z powrotem w domu dostanie za tydzień przepustki a za dwa tygodnie wyjdzie i zapomnimy o tym przykrym incydencie ...

tylko po co?
od pocieszania się jest TW w którym dziewczyny pocieszają się nawzajem i dzieki temu jest im łatwiej ... a tu?
koleś poszedł siedzieć, jest niedoszłym samobójca, odwiesili mu zawiasy bo kurator/sąd stwierdził że jest fuj i ble a nie cacy ...
miło i wesoło jest? nie ... więc jeśli nie pisze postów ironiczno sarkastycznych to staram się pomóc dzieląc się swoim "doświadczeniem" i opisując realia panujace w zakładach karnych.

w tej sytuacji cacy nie jest i nie bedę pOstRaFiAł ani TullIł ...
moim zdaniem lepsza jest najgorsza prawda od zakłamanego poklepywania po ramieniu i mówieniu "będzie ołrajt!"
chwascior jest off-line  
09-06-2009, 23:06  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przepustka, wizyty, Areszt śledczy a zakład karny

Chwaścior napisał:
tak w AŚ przez prokuratora...


i przez każdy organ, do którego dyspozycji pozostaje TA

PS. Oczywiście, że prawda - nawet ta najgorsza - jest lepsza, ale powinno się ją dawkować stopniowo A poważnie mówiąc - jedni wolą dostać takiego kopa, bo rzeczywiście ich to do czegoś motywuje, a inni nie, bo ich to dołuje, a nie wiesz kogo masz po drugiej stronie monitora więc nie stosuj tych samych metod wobec wszystkich. I nikt Ci nie każe pisać kłamstw, że przepustki są co tydzień, a widzenia rano, wieczór i w południe tylko normalnie masz pisać - fakty pozbawione ironii!
Poza tym wydaje mi się, że wszystko zostało jakoś usystematyzowane zanim wrzuciłeś tu ten swój wywód. Ale dobra, nie odbiegajmy od tematu
 
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ areszt śledczy płońsk (odpowiedzi: 2) Czy ktos posiada jakies info na temat tego zakładu ?
§ zaklad karny kamińsk areszt śledczy olsztyn (odpowiedzi: 4) Niedawno opuściłem mury aresztu śledczego w olsztynie, wcześniej odbywałem karę w zakładzie karnym w kamińsku. Chętnie udzielę wszelkich informacji...
§ areszt śledczy (odpowiedzi: 5) kto przewozi podejrzanych z AŚ do innej jednostki na przesłuchanie?
§ Areszt śledczy (odpowiedzi: 1) Miałem wezwanie do ZK art 207 złożyłem wniosek o odroczenie kary ,nie wstawiłem się ,czy w tej sytuacji jako zatrzymany przez policję,policja może...
§ areszt śledczy (odpowiedzi: 2) Mój chłopak spędził półtora roku w więzieniu w Danii za narkotyki. Wrócił do Polski i po roku czasu wyszedł jakiś diler który załatwił mu ten...
§ Areszt śledczy Łódź (odpowiedzi: 2) Czy ktoś coś wie na temat tego AResztu? Jakie sa warunki? Jaka atmosfera tam panuje itd?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.