ZK Zaręba - Forum Prawne

 

ZK Zaręba 3

Akte owszem ale po co zaraz takie ostre słowa? Ja osobiście nie znam tego ZK ale być może miejsce przeznaczone pod salę do widzeń bez dozoru zostało przeznaczone na polepszenie warunków w celach, między innymi ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo


Odpowiedz
 
25-01-2011, 12:02  
z bytomia
Stały bywalec
 
z bytomia na Forum Prawnym
 
Posty: 548
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Akte owszem ale po co zaraz takie ostre słowa? Ja osobiście nie znam tego ZK ale być może miejsce przeznaczone pod salę do widzeń bez dozoru zostało przeznaczone na polepszenie warunków w celach, między innymi pozyskanie 3m2. Znam również zakłady w których po prostu nie ma możliwości wydzielenia takiej sali.
Wymagania- odebrałam słowa koleżanki jak odebranie czegoś, co się należy, a przecież widzenia bez dozoru nie przysługują z urzędu.
z bytomia jest off-line  
25-01-2011, 12:16  
forg
Praktyk
 
Posty: 17.922
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Cytat:
Napisał/a Akte Zobacz post
chcieliby mieć możliwość zdobycia tej nagrody.
Może tam następuje przeskok i zamiast tej formy widzenia przyznawana jest nagroda w postaci widzenia bez dozoru poza obrębem zakładu karnego?

Bo dam sobie uciąć to i owo, że jednak widzenia bez dozoru mają miejsce - tyle, że poza zk
forg jest off-line  
25-01-2011, 14:25  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Z bytomia tak gdybać to sobie można i ja np. mogę powiedzieć: Jeśli sala taka miała 10mkw to naprawdę dużo miejsc pozyskali. Poza tym sale widzeń raczej nie znajdują się w bliskim sąsiedztwie oddziałów mieszkalnych, więc aż tak często nie przerabia się ich na cele mieszkalne - no chyba, że została przerobiona na "konkret-izolatkę" czyli izolatkę maksymalnie odizolowaną od reszty ZK
To oczywiście takie moje "a może" w odpowiedzi na Twoje "a może", bo takie argumenty to można sobie wymyślać w nieskończoność i mogłybyśmy tak dyskutować i dyskutować, ale nie chce mi się, bo ja z kolei odnoszę wrażenie, że część pań - w tym Ty, przechodzi ze skrajności w skrajność - najpierw jest szok pozatrzymaniowy i płacz nad sytuacją, w której się znalazło, a później nagle po przyzwyczajeniu się do sytuacji pouczanie nowych czekających, że to jest kara bla bla bla, a taka dyskusja nic nie wnosi.
Aha, a to, że są ZK, w których nie ma możliwości wydzielenia takiej sali nie znaczy, że wszyscy muszą być z tego powodu zadowoleni. I w ogóle co innego gdyby ktoś tu pisał, że chce bezdozór za nic, a co innego jak ktoś pisze tylko to, co myśli na temat braku możliwości otrzymania owej nagrody. Naprawdę, wydaje mi się, że momentami popadasz w skrajność.

Być może Forg, nie mówię, że nie, tylko gdybyś zapomniał to nagrodę, o której mówisz można otrzymać dopiero po pewnym okresie, a widzenie bezdozorowe można otrzymać niezależnie od czasu pobytu w ZK i nie jest też powiedziane, że każdy kto zasłuży sobie na widzenie bezdozorowe zasłuży też na widzenie bez dozoru poza ZK, bo to jednak nie jest jedno i to samo tak więc ekstra mi przełożenie
Zresztą najbardziej chodzi mi o popadanie ze skrajności w skrajność, o której napisałam wyżej.
 
25-01-2011, 15:29  
z bytomia
Stały bywalec
 
z bytomia na Forum Prawnym
 
Posty: 548
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Akte ja o kulturze języka, a Ty wycieczki do mojego wnętrza sobie uskuteczniasz, o które wcale Cię nie prosiłam.
Ironizowanie zostaw sobie dla kogoś innego, ponieważ na mnie nie działa absolutnie. Napisałaś wydaje mi się ( i słusznie), ponieważ nie mam zamiaru trwać jak to nazwałaś w szoku pozatrzymaniowym przez 2 lata i płakać z powodu sytuacji, wolę zadawać pytania, pozyskiwać wiedzę, kuć kodeksy, edukować samą siebie, a później innych, żeby nie tracili zdrowia tak jak Ja. Przecież nikt nie jest tak idealny jak Ty.

Dyskusja toczy się na temat ZK Zaręba i niech nazwa zobowiązuje, jeśli będzie temat : z_bytomia - wzloty i upadki, to porozmawiamy.

Wracając do tematu, to wydaje mi się, że gdyby nie było takich widzeń w formie nagrody, to nie jeden, nie dwóch mecenasów napisałoby skargi na działania SW i brak przystosowania ZK do przepisów odnotowanych w kkw. Być może jest tak jak mówi forg, że widzenia takie odbywają się poza terenem ZK. Jedna z pań tutaj pisała o wizytach Łobuza co 2 tygodnie.
A co do Twojego gdybania, to uspokoję Cię, ponieważ w tym zakładzie odbywają się widzenia bez dozoru w okresie letnim, co reguluje porządek wewnętrzny tego właśnie ZK
z bytomia jest off-line  
25-01-2011, 15:51  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Cytat:
Napisał/a z bytomia Zobacz post
Dyskusja toczy się na temat ZK Zaręba i niech nazwa zobowiązuje
Dokładnie i dlatego też nie rozumiem co miał tu wnieść ten Twój pierwszy post:
Cytat:
Napisał/a z bytomia Zobacz post
Nic dziwnego, bo dotychczas przebywał w AŚ, w którym podobno najlepiej karmią
Nie można nie odnieść się do takich słów, co to znaczy pogięło ich? Nie wydaje Ci się to ogromną przesadą w wymaganiach?
?
Choć wiem, że ja swoim postem też niewiele w ten wątek wniosłam, ale po prostu musiałam go napisać, bo nie wiem czy niektórzy to podbijają sobie statystyki komentowaniem czyichś wpisów w wątkach merytorycznych czy jak? Co gdzie nie zajrzę to aż się roi od takich wpisów jak Twój - a wątki dotyczące konkretnych jednostek powstały chyba po to, by dyskutować o tych jednostkach, a nie o tym, co ktoś napisał, bo od tego są chyba inne wątki?

Co do widzeń jeszcze - widzenia bzd, a widzenia poza terenem ZK to dwie różne nagrody - różnice wymieniałam wcześniej, więc zostaw to na boku. A jeśli chodzi o widzenia bzd w porze letniej to weź się zdecyduj czy to w końcu jest zgodne z KKW czy nie, bo chyba już sama nie wiesz co piszesz, bo raz piszesz, że gdyby nie było widzeń bzd to by były na to skargi, później, że takie widzenia są ale tylko w porze letniej czyli od jesieni do wiosny nie ma, więc chyba te skargi jednak powinno się pisać, tak? I w ogóle skoro Twoim zdaniem to kwalifikuje się do skargi to tym bardziej zastanawia mnie dlaczego tak bardzo poruszyło Cię to, że ktoś tam wyraził swoje niezadowolenie odnośnie braku możliwości otrzymania widzenia bzd.
Czyli reasumując - poukładaj najpierw wszystko po kolei, to czy coś nadaje się do skargi, czy jeśli tak to takie dziwne jest czyjeś niezadowolenie, jeśli nie to czy dlatego dziwi Cię to niezadowolenie i w jakim okresie można te skargi składać, czy jak temperatura spadnie poniżej 20 stopni czy jak Bo ja to już nie wiem o co Ci chodzi.
A co do mojego gdybania to było ono stworzone na potrzeby odpowiedzi na Twoje gdybanie co też wyraźnie podkreśliłam, więc nie musisz mnie niczym uspokajać, ale fajnie, że uzupełniłaś swoją wiedzę na temat widzeń bzd w tym ZK

A co do reszty to nie komentuję, bo chyba jesteś przewrażliwiona.
 
25-01-2011, 16:05  
guest_user
Stały bywalec
 
Posty: 2.417
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Cytat:
Napisał/a Akte Zobacz post
Skoro KKW zakłada taką nagrodę to chyba nic dziwnego, że osadzeni czy ich bliscy chcieliby mieć możliwość zdobycia tej nagrody.
Chcieć nie znaczy móc...

KKW dopuszcza także całą masę innych nagród i ulg, poza tym nigdzie w przepisie nie jest powiedziane że udzielanie widzeń bez dozoru funkcjonariusza jest obowiązkiem administracji zakładu karnego wobec skazanych zachowujących się... powiedzmy że wzorowo
guest_user jest off-line  
25-01-2011, 16:05  
z bytomia
Stały bywalec
 
z bytomia na Forum Prawnym
 
Posty: 548
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Dla zaspokojenia własnej ciekawości i uzupełnienia wiedzy zadzwoniłam do jednostki o której mowa i pan grzecznie wytłumaczył mi, że widzenia bez osoby dozorującej odbywają się w tym ZK ale tylko w okresie letnim ( co jest zawarte w wewnętrznym regulaminie jednostki), czyżby to potwierdzało tezę, że nie posiadają sali do takowych widzeń, które odbywają się np na skwerku (podobnie jak w ZK Zabrze). Zakład robi wszystko co może aby osadzeni mogli skorzystać z takiej nagrody, a raczej nikt nie lubi siedzieć na ławeczce przy 30 cm śniegu, silnych opadach oraz minusowej temperaturze.

Mojego jednego zdania się czepiłaś? Poczytaj swoje, poukładaj i może się dowiesz o co Tobie chodzi.
Dlaczego poruszyło mnie wyrażenie niezadowolenia? Może dlatego, że takie widzenia się jednak odbywają, a ta osoba już zakłada, że SW w tym ZK jest pogięte
Dalszą dyskusję w temacie widzeń bez dozoru proponuję przenieść do odpowiedniego wątku,może tam, ktoś mądrzejszy i z większym dystansem do siebie odpowie na pytanie dotyczące braku spójności pomiędzy przepisem w kkw, a regulaminem wewnętrznym danej jednostki.

Nie wysilaj się na odpowiedź, bo ja już zakończyłam dyskusję w tym temacie, a jeśli nie będziesz miała ochoty odpowiadać na moje pytania, to po prostu tego nie rób, ja Cię nie zmuszam, a co więcej dziękuję za wcześniej udzielone odpowiedzi.
z bytomia jest off-line  
25-01-2011, 16:19  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Cytat:
Napisał/a guest_user Zobacz post
KKW dopuszcza także całą masę innych nagród i ulg, poza tym nigdzie w przepisie nie jest powiedziane że udzielanie widzeń bez dozoru funkcjonariusza jest obowiązkiem administracji zakładu karnego wobec skazanych zachowujących się... powiedzmy że wzorowo : D : ok :
A to też do mnie? Bo ja nie wypowiadałam się tu na temat obowiązku dostosowania warunków lokalowych ZK do potrzeb poszczególnych nagród tylko odniosłam się do tego, że z bytomia jest niekonsekwentna w tym, co pisze, więc mam nadzieję, że to nie do mnie

A odnośnie tego:
Cytat:
Napisał/a z bytomia Zobacz post
Dlaczego poruszyło mnie wyrażenie niezadowolenia? Może dlatego, że takie widzenia się jednak odbywają, a ta osoba już zakłada, że SW w tym ZK jest pogięte
Fajnie, że Cię to poruszyło zanim sama wiedziałaś czy te widzenia mają tam miejsce Chyba jednak chciałaś po prostu pokazać komuś, że to jest ZK i kara, a nie hotel i all inclusive

Co do reszty czyli wycieczek osobistych to jak poprzednio - bez komentarza. Ale mam nadzieję, że chociaż w tym będziesz konsekwentna i już nigdy nie będziesz chciała, żebym Ci odpowiedziała na jakieś pytanie:>

Tyle w tym temacie.
 
26-01-2011, 17:09  
makaroniarka
Użytkownik
 
makaroniarka na Forum Prawnym
 
Posty: 68
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Może wrócę do tematu i podam kilka informacji dot. ZK, ale z pkt. widzenia osadzonego:

- ZK jest gdzieś lesie, na wsi - dojazd jest utrudniony
- wyjście przed pawilon ogranicza się do 30m w określonych godzinach
- 2/3 razy w tygodniu można opuścić te 30m i udać się dalej
- jedzenie nieciekawe i mało (ale to już mówiłam, zresztą ilość czy smak to kwestie względne)
- śniadania, kolacje do celi, obiady na stołówce
- SW w porządku, jeśli się im nie podpadnie
- nie jest trudno dostać jakąś pracę społeczną czy jakąkolwiek pracę
- warunki higieniczne nieciekawe
- woda w kranach niezdatna do picia, zdatna do picia jest nabierana do wiader

To tyle.
makaroniarka jest off-line  
28-01-2011, 22:08  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: ZK Zaręba

mó↨j też narzeka na jedzenie
 
28-01-2011, 22:18  
forg
Praktyk
 
Posty: 17.922
Domyślnie RE: ZK Zaręba

A może pogłębisz wypowiedź? Może ten "twój" zaspokaja się tylko kawiorem (na przystawkę) oraz obiadem z sześciu dań przyrządzanym przez kucharza z ekskluzywnej restauracji?
forg jest off-line  
29-01-2011, 08:27  
tomcof15
Użytkownik
 
tomcof15 na Forum Prawnym
 
Posty: 73
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Jak osadzony majacy 3x razy dziennie jedzenie podstawione pod nos moze jeszcze na nie narzekac? Przeciez to jest Zaklad Karny, a nie osrodek wypoczynkowy. Nikt ich tam nie zapraszal tylko znalezli sie tam z jakiegos okreslonego powodu. Powinni docenic to ze nie musza jesc robactwa i szczorow tak jak ma to mejsce w ZK na wschodzie.
tomcof15 jest off-line  
29-01-2011, 08:35  
tomcof15
Użytkownik
 
tomcof15 na Forum Prawnym
 
Posty: 73
Domyślnie RE: ZK Lubań Zaręba

Z Katowic masz niezle polaczenie.
Z Zakopanego jedzie autobus przez Katowice (jest to polaczenie Zakopane - Jelenia Góra)

Tu masz LINKA

W Jeleniej Górze wsiadasz w autobus do Lubania (1h drogi), a z Lubania na PKSie wsiadasz w autobus do Zaręby (15min). Zaklad karny jest pod lasem, takze od glownej drogi musisz przejsc okolo 1,5km. Chyba ze wezmiesz taxi z Lubania, ale wiadomo to kosztuje.
tomcof15 jest off-line  
29-01-2011, 09:15  
makaroniarka
Użytkownik
 
makaroniarka na Forum Prawnym
 
Posty: 68
Domyślnie RE: ZK Lubań Zaręba

tomcof,
połączenie, które poleciłeś naprawdę niezłe. zainteresowany przyjeżdża na miejsce o 16 i pozostaje mu stać pod bramą do dnia następnego, żeby spotkać się z osadzonym.
makaroniarka jest off-line  
29-01-2011, 09:48  
tomcof15
Użytkownik
 
tomcof15 na Forum Prawnym
 
Posty: 73
Domyślnie RE: ZK Zaręba

Po 1 odpowiedzialem na stary post, nie zauwazylem tego napisalem juz do moda zeby go usunal. Po 2 polaczenie ktore polecilem jest dobre ze wzgledu na brak przesiadek i w miare bezposredni kontakt. Poza tym jezeli ktos mieszka daleko i nie ma innego wyjscia to jaka widzisz mozliwosc? Teleportacja? Wydaje mi sie ze byloby to najsensowniejsze wyjscie, przyjechac na 16 zatrzymac sie w jakims przydroznym hostelu i rano na spokojnie pojsc na widzenie. Wszystkiego od razu nie zrobisz.
tomcof15 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zk Zaręba (odpowiedzi: 1) Wita,jestem tu nowa.Mój facet ma jutro transport do zakładu w Zarębie,chciałam się dowiedzieć,czy ktoś z okolic tam jeździ i jak mogę zakupić mu...
§ zaręczyny a praca (odpowiedzi: 5) Nie dawno zaręczyłam się. niestety ja i moj partner pracujemy w jednej firmie. ostatnio uslyszalam ze moge byc przez to przeniesiona gdzie indziej...
§ Pierścionek zaręczynowy (odpowiedzi: 4) We wrześniu mój narzeczony kupił mi pierścionek zaręczynowy, który już w październiku trafil do reklamacji, obluzowanie sie kamienia. Sklep znajduje...
§ Zaręczyny (odpowiedzi: 6) Chciałam się zapytać czy ktoś się orientuje, czy jest taki przepis (podobno jest, ale nie mogę się doszukać), że mężczyzna pozostający w związku...
§ Zk Zaręba Warunkowe zwolnienie (odpowiedzi: 1) Witam,mam pytanie dotyczące Zk Zaręba ,wie ktoś może jak tam jest z warunkowym? :) Pozdrawiam.
§ Zerwane zaręczyny. (odpowiedzi: 5) Dzięki za zainteresowanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.